TEN (POSITIVE&GREEN) THINGS #81
  1. Vo Fínsku sú reštaurácie a obchody, ktoré varia (a predávajú) výlučne z potravín, ktoré by vo veľkých supermarketoch nekompromisne vyhodili. Ročne ich tak zachránia až 500 ton.

  2. Nórsko chce ísť príkladom a v januári 2020 definitívne zakáže, ako prvá krajina na svete, palmový olej v biopalivách.

  3. Austrália obmedzila, za tri mesiace, používanie plastových tašiek až o 80%. Stačilo ich zakázať.

Read More
Zuzten things Comment
Vianoce / na dobrú vec

Za posledné roky hrania sa na Ježiška som definitívne dospela k tomu, že ak neviem, čím daného obdarovať, lepšie, ako dať niečo nechcené je nedať vôbec nič. A voľné miesto v srdci a peniaze na účte venovať radšej inde.

Read More
Zuztips Comment
19th December

Odbitím včerajšej polnoci sa mi začali Vianoce. Nech sa deje, čo sa deje, nech píše, kto píše a nech sa rúti, čo sa rúti (nič sa rútiť nebude). Tento rok bola jedna veľká horská dráha. Taká tá, čo začína pozvoľna, po ceste na vrchol zdoláte dve otočky dolu hlavou a zakončenie je pád, ktorý sa od voľného odlišuje len v tom, že ste “na trati”.

Read More
ZuzComment
Vianoce / materiálne

Tohtoročné Vianoce budú rozdelené do štyroch častí. 1. Materiálne (ale stále super praktické a fér), 2. zážitky (a služby), 3. na dobré veci a 4. vlastnoručne vyrobené. Či to všetko stihnem je otázkou, verím však, že áno a dokonca v rozumnom časovom horizonte (do 20. decembra).

Read More
Zuz Comments
Back in the game

Verte alebo nie, na tento kabát som sa tešila v momente, keď som ho na jar niesla z čistiarne a odložila na letný spánok. Spĺňa všetko, čo od kabátu chcem - nie je mi veľký, je vlnený, je hnedý, je tenký (aj keď stále teplý), takže pod neho môžem nosiť všetky tie veľké svetre bez toho, aby som vyzerala ako v druhom trimestri, je zo sekáča a má kohúti vzor, ktorý nebol podmienkou, ale potešil!

Read More
ZuzoutfitsComment
More Stripes, Please

Len jedny pásiky občas nestačia, kombinovať ich však s ďalšími môže byť ťažký oriešok. Nie však, ak sú oboje doslova identické. Červeno-modré pásikaté tričko od ArmedAngels, červeno-modrý pásikatý sveter zo sekáču. Aké naivné je dúfať v červeno-modré pásikaté nohavice? Na stupnici od jedna po desať. (Desať je najviac.)

Read More
ZuzoutfitsComment
Čo čítam #10

Svet včerajška / Stefan Zweig

Svet včerajška je oficiálne prvá autobiografia, ktorú som kedy čítala. Vždy som mala totiž pocit, že autobiografie nemajú dej a že sa budem nudiť. Nič také „veľké” sa predsa v živote jedného človeka nestane. Pán Zweig ma vyviedol z omylu a pri čítaní som si musela viackrát uvedomovať, že toto sa mu NAOZAJ STALO. Jeho život - narodil sa vo Viedni ešte v časoch Habsburgovcov, zažil ako prvú, tak aj druhú svetovú vojnu …

Read More
ZuzBOOKS Comments
Comfy First

Zbožňujem kombináciu hrubého svetra, ľahkých nohavíc a sandálok (o kombinácii hrubý sveter, šortky a sandále ani nehovorím). Dni, kedy sa dajú nosiť bez toho, aby som sa netúžila vyzliecť alebo nedrkotala zubami je však tak málo, že sa dajú spočítať na prstoch na rukách. Možno by stačila aj jedna ruka. Tento rok som to zvládla presne raz a ak to pôjde s naším svetom ako doteraz, jar a jeseň sa stanú dávnym pojmom a za tridsať rokov si budem, pri pohľade na túto fotku, ťukať na čelo.

Read More
ZuzoutfitsComment
TEN THINGS #79
  1. Knižná šifra je späť.

  2. A Spice Girls tiež!

  3. Olga Sushko, šéfredaktorka ukrainskej Vogue, bola dočasne odvolaná kvôli okopírovaniu článku, ktorý pre ruský Harper's Bazaar napísala v roku 2006 žurnalistka Shakrim Amirkhanova. Chjo!

Read More
Zuzten things Comment
MondayHack: 6 AM.

Viem, že by sa dal začať týždeň aj romantickejšie - dlhými raňajkami, knihou, sexom, jógou, osvedčilo sa mi však začať zhurta. Pondelkovým vstávaním o šiestej a prácou.

Read More
Zuz Comments
Vyshyvanka

Aj keď sa snažím svoj šatník pravidelne prechádzať, zvažovať každý kúsok a ne kompromisne vyraďovať veci, ktoré nie som naozaj JA (sú len moje vysnívané JA, interne tomu hovorím „Zuz v dokonalom svete by to nosila”), stále mám doma zopár vecí, ktoré mi skrini len visia a visia. Nenosím ich, tak nejak to nemám v pláne zmeniť ani v najbližšom roku a aj tak u mňa majú čestné miesto, čo je úplne proti môjmu presvedčeniu. Prečo?

Read More
Zuzoutfits Comment
Touch Your Boobs.

Ruku na srdce, ako často si kontrolujete prsia? Naozaj kontrolujete, postupne masírujete a všímate si jemné nezrovnalosti. Ja nikdy. Kontrolu pŕs som dlho brala ako súčasť gynekologického vyšetrenia, ktoré sa v mojom prípade koná vždy na jeseň. (A až tento týždeň zistila, že je to tak iba na Slovensku.) Moje prsia boli tým pádom poriadne vyšetrené raz za rok, čo je presne dvanásťkrát menej, ako by to malo byť. A to si ešte myslím, že sa o svoje telo celkom starám.

Read More
Zuz Comments