cooking.

Nie, nemení sa to tu na blog o varení. Ostávam pri tom, že variť neviem. Napíšem vám tri recepty, recepty, ktoré ste chceli už dávnejšie, a tým to hasne. 

Prvý recept je na skvelý zemiakový šalát od skvelého Jamieho Oliviera. Na ich vykúzlenie potrebujete zemiaky, červenú cibuľu, olivový olej, kapary (flaštičku v náleve), stonkový zeler, vňaťku, soľ, čierne korenie a citrónovú šťavu.
  • Zemiaky si uvaríte v šupke. Necháte vychladnúť a ošúpete. Červenú cibuľu pokrájate, zalejete citrónovou šťavou a necháte odstáť.
  • Kapari scedíte a pridáte k zemiakom, stonkový zeler zbavíte vlákien a na drobno pokrájate. Pridáte cibuľu s citrónovou šťavou, osolíte, okoreníte, pridáte olivový olej a s chuťou jete.

Druhý recept v poradí je na mrkvovo-pomarančovo-zázvorovú polievku. Na jej prípravu potrebujete kilo mrvy, 200 ml pomarančovej šťavy (kľudne aj džúsu), 200 ml smotany na varenie, soľ, korenie a kyslú smotanu.

  • Uvaríte mrkvu, pridáte 200 pomarančovej šťavy a 200 ml smotany na varenie.
  • Polievku rozmixujete ponorným mixérom, dochutíte soľou a korením. Pridáte zázvor prípadne chilli korenie. Podľa chuti môžete pridať med (ja nepridávam, mamina áno) a podávate s opraženými chlebíkmi a kopčekom kyslej smotany.

Tretí recept je špecišpeciálna hráškovo-kokosová polievka. Na túto polievku je najlepší čerstvý hrášok, ale použiť môžete aj ten mrazený. Potrebujete hrášok, kokosové mlieko (krém v plechovke), soľ a korenie.

  • Jej príprava je jednoduchšia ako jednoduchá. Hrášok podlejeme vodou a dusíme, kým nie je mäkký. Povaríte s kokosovým mliekom, rozmixujete ponorným mixérom, dokoreníte, dochutíte, opražíte chlebíčky, opraženými chlebíčkami posypete polievku a podávate.
Dobrú chuť !
"varenie"Zuz32 Comments