Minimalistický šatník / 3. krok - kombinovanie

 
3-2.jpg
2-2.jpg

Nohavice Aure, v ktorých som prechodila celé tehotenstvo.

Po farbách a strihoch prichádza na rad kombinovanie a variabilovanie (je to vôbec slovo?) toho, čo doma máte. Čo by mala byť pri aspoň ako-tak dodržanej farebnej palete a kúskoch, ktoré vám naozaj sedia, brnkačka. Tak napríklad - momentálne nosím najradšej hnedú a béžovú a tá sa ľahko prekladá výraznejšími farbami ako je červená, tmavomodrá alebo žltá. Ak nepočítam čierne tehotenské legíny, nič iné som na sebe vlastne za posledný rok ani nemala. Strihy mám kvôli bruchu značne obmedzené, ale celé tehotenstvo som nejakým zázrakom zvládla prechodiť vo svojom bežnom oblečení.

Niekde som čítala, že si máme kúpiť nový kúsok iba vtedy, ak sa dá skombinovať minimálne s polovicou nášho šatníka. Takže nestačí, ak sa nová košeľa hodí ku všetkým nohaviciam. Ideálne je, ak sa nad ňou zamyslíme aj inak - či sa hodí aspoň k polovici sukní a k šatám ako vrchná (alebo spodná?) vrstva. Nové šaty sa dajú nosiť ako šaty (nečakane) a farebne a strihovo sa hodia k väčšine svetrov, búnd a topánok. Čo keby som ich však otvorila a nosila ako ľahký kabát? Alebo ich obliekla cez nohavice ako dlhšiu košeľu? Alebo si ich obliecť naopak, výstrih vzadu, chrbát vpredu. V tomto bode vyhrávajú na plnej čiare zavinovacie šaty a šaty na gombíčky.

Aj v tomto prípade pomáha premýšľať tak, že sa balíte na výlet. S malým kufrom, do ktorého sa zmestí iba obmedzený počet kúskov, s ktorými sa musíte doslova vyhrať. Alebo si na pár týždňov skúste obliekaciu výzvu, v ktorej môžete nosiť iba obmedzený počet kúskov. Prinúti vás to hrať sa s nimi a zistíte, že čím viac daný kúsok “pootáčate”, tým má v šatníku väčší význam.

Šaty Nygårdsanna z Nila, ktoré sa dajú nosiť v super horúčavách, aj v chladnejších dňoch. Najbližšie ich skúsim ako “ľahký kabát”.

Zuzslowwardrobe, slowComment