Veci, ktoré moje tehotenstvo uľahčili.

 
IMG_7548.jpg
 

Tehotenstvo je krásne (o tom sa vie) a náročné (tento bod ma nejak prešiel, až do doby, kým som neotehotnela sama). Namiesto toho, aby som písala, ako mi bolo zle, ako prišli dni, kedy som len poslušne čakala na večer a neverila, že sa mi niekedy vráti energia, spísala som body, ktoré mi to celé spríjemnili/uľahčili/s odstupom času z toho spravili krásnu vec.

  • Tehotné kamarátky / Mám to šťastie, že si tým prednedávnom prešla nejedna z mojich blízkych kamarátok, a tak som aj úplne na začiatku, keď o tom ešte nikto nevedel, čerpala z ich skúseností. Lebo úprimne, aj keď vám prídu v netehotnom stave informácie od tehotných úplne zbytočné a v prvej chvíli s nimi nemáte veľmi čo robiť, prisahám, že všetko, čo som sa o pocitoch v tehotenstve dozvedela, sa zrazu spojilo. Vďaka Rozi som od prvej chvíle tušila, že som tehotná, ešte skôr ako mi meškala menštruácia, ešte skôr, ako by mi to ukázal test (ešte skôr, ako sme odcestovali do Indie). Vďaka Dominike som mala vieru vo vlastné telo a namiesto Modrého koníka sa snažila myslieť čo najpozitívnejšie, prípadne nemyslieť vôbec. A nebyť Lubky, myslím si, že som blázon, keď mi z jedného dňa na druhý prestala chutiť čistá voda.

  • Soňa z Kurníka / Písala o tehotenstve tak, ako som o ňom nikdy predtým nečítala a prišlo to v tom najlepšom období - úplne na začiatku, keď o tom vedel iba David a sestrička u môjho gynekológa. A aj keď som Soňu stretla osobne iba raz v živote, jej články a skoro v rovnaký čas prebiehajúce tehotenstvo, ma v mojej hlave spojili a ja som sa cítila menej sama.

  • Tehotenská podprsenka / Na moment, kedy som si po prvýkrát obliekla tehotenskú podprsenku, nikdy nezabudnem. Bola tak mäkučká, tak veľká a nič z nej netrčalo. Tým, že budem najviac tehotná v septembri a vtedy sa ešte dajú nosiť šaty, zaryto ignorujem všetko tehotenské oblečenie. Tehotenská podprsenka je však iný level, obzvlášť tá od Storq.

  • Bavlnené spodné prádlo / Keď som mala dvadsať, brigádovala som jedno leto v Intimissimi a tak nejak sa pre mňa stalo ich čipkované prádlo, ktoré stálo viac, ako som si vtedy mohla dovoliť a bolo krajšie, ako sa dalo kdekoľvek v Prievidzi kúpiť, symbolom dospelosti. A tak, odkedy pracujem a bývam sama (odkedy som dospelá), kupovala som si nohavičky tam. A nemala s nimi žiadny problém, až kým neprišla akútna potreba po mäkučkých veciach, nízkych sedoch a bavlne. Nekupovala som si žiadne špeciálne tehotenské prádlo, len klasické nohavičky s nízkym sedom. Bavlna s jemnou prímesou elastanu, keďže má moje telo momentálne tendenciu rásť od Everlane (10/10) a Uniqlo (8/10). Ak hľadáte tipy na ďalšie značky, sú v komentároch pod fotkou.

  • Inhalačná tyčinka na nevoľnosti / Aj keď som do Indie išla mentálne netehotná, ako som už písala vyššie, tušila som to a pribalila si so sebou tyčinku na nevoľnosti. Z veľkej miery možno zafungovalo placebo, keď mi však bolo najhoršie, stačilo sa nadýchnuť a na chvíľku to ustalo.

  • Dobrý olej na strie / Myslím, že v našich končinách neexistuje zlý olej na strie a aj tento bod sa vzťahuje na Indiu. Na začiatku som tam bohužiaľ nezohnala nič iné, ako nejaký veľmi pofidérny krém a príchod domov a naolejovanie sa niečím, čo schvaľuje Európska únia, bolo krásne.

  • 9. séria Priateľov / Viete, čo sa v nej deje? Rachel je tehotná. Len za prvý trimester som si ju videla trikrát.

  • Ranná jóga / Na začiatku som sa cvičiť bála a cvičila veľmi máličko. Hneď po návrate som to však prekonzultovala s gynekológom, Lubkou a pôrodnou asistentkou a ich hlavy kývajúce na súhlas ma uistili v tom, o čo si telo hovorilo aj samé. Už 10 týždňov cvičím skoro každé ráno toto video (ak ho nestihnem celé, odcvičím si iba prvú polovičku a ak nestihnem ani to, dám si iba prvé tri pozície) a teší ma.

  • Hello Belly / Chcela som si stiahnuť aplikáciu, ktorá by mi každý týždeň ukázala, aké veľké ovocie to mrne vo mne je. V Indii sa však stiahnuť nedala a tak som skončila pri Hello Belly. A nakoniec veľmi dobre. Z Hello Belly vám totiž príde každé jedno ráno malý tip či vysvetlenie, prečo sa to a ono deje a musím povedať, že na začiatku, keď ešte nebolo nič vidieť a poriadne ani cítiť, mi tento malý akt pomohol v presvedčení, že som naozaj tehotná.

Zuz7 Comments