SERIOUS DATA TRAGEDY

 
 
 

Prednedávnom mi došli dáta a mne sa čisto z lenivosti nepodarilo aktualizovať si nový balíček. Keď som bola na wifi, hovorila som si “potom, potom” no a potom ma to napadlo zas až vonku. Odstrihnutá od internetu a možnosti aktivácie.  Z “potom, potom” sa to natiahlo na týždeň a úprimne, myslela som, že to ponesiem lepšie.

(Btw. čo je toto za blbosť? Potrebovať k aktivovaniu nových dát internet? Keď ich potrebujem aktivovať, tak ho očividne nemám a väčšinou potrebujem veľmi urgentne. Nie až keď sa dostanem na wifi.)

Viete, ja sa naozaj veľa prepravujem. Presúvam sa z miesta na miesto, stojím v električkách, sedím v taxíkoch, čakám na ne, čakám na pošte, čakám pred kostolom na predávky z votocu, pred Sokolom na objednávky z Pokojoviek a (celkom) často čakám na tých, čo chodia neskoro. A nevadí mi to. Nevadí mi čakať, už si podľa toho celkom schopne plánujem svoj čas. Viem, že na pošte vždy vybavím e-maily, ktoré zvládne telefón. Viem, že si pred Sokolom stihnem pozrieť Instagram a že na dlhšie správy a telefonáty je najlepší taxík.

Môj svet sa nezmenil, zmenilo sa iba to, že som zrazu nič nestíhala. Ja viem že sa predtým žilo bez dát a dalo sa to, predtým sa však nežilo dnes. A popravde - nepoznám freelancera, ktorého fungovanie nie je závislé na telefóne. Možno keby som sedela 8 hodín v kancelárii a po práci dala zbohom ako počítaču, tak aj pracovnej pevnej linke na stole (áno, aj také práce stále sú), šlo by to. Možno keby som nespravovala okrem môjho, ešte dva IG účty, šlo by to tiež. Ale takto to teda rozhodne nešlo. Bola som stále na telefóne, hádala sa s ľuďmi, ktorí mi hovorili, že som stále na telefóne (oni mali pravdu, ja som bola v práve) a nie, netešil ma ani fakt, že si môžem väčšinu dňa nerušene čítať knihu.

Beriem späť, nebola som lenivá aktivovať si nový balíček, ja som nemala čas! Vždy keď som sa na wifi dostala, bola som zhatená vecami, ktoré mali byť vyriešené po ceste. Myšlienka, že by som si z telefónu, z čistej roztopašnosti, odinštalovala messanger a email a bola "viac slobodná" je otestovaná a zamietnutá hneď v zárodku. Sloboda mi pristane viac po večeroch.

 

OTHER ON MY MIND STUFF