Meet the new Me

IMG_9809.jpg

Žijem v slobodnej krajine, ja viem. Môžem si robiť čo chcem a okrem chodenia hore bez, ktoré je u nás na rozdiel od New Yorku zakázané, môžem (skoro) všetko. (Nieže by ma chodiť hore bez lákalo, ja len že tu môžem a doma nie.) 

A aj tak má toto mesto tak podmanivý nádych voľnosti, že aj veci, ktoré by som doma neurobila, mi prídu normálne. Je to tým, že tu žije veľa ľudí a človek je tu človek milión viac ako kdekoľvek inde? Nie, človek je človekom milión aj v Tokiu, Istanbule a HongKongu a tam to nefunguje.

Je to vďaka nim. Ľuďom, ktorí tu žijú. A tí tu zas žijú hlavne kvôli tomu. Kvôli tomu, že môžu byť presne tým, čím sú.

Viete, mne sa vždy páčili tie baby, čo behajú len v športovej podprsenke. Tak silné a zdravo sebavedomé. A až predvčerom mi došlo, že jediné, čo ma od nich odlišuje je tričko, ktoré mám na rozdiel od nich na sebe. Stačí si ho vyzliecť a som jednou z nich. A nevadí, že mám na bruchu namiesto kociek slaninu a že som opálená podľa tielka. 

Učila by som sa v Prahe v metre lyrics mojej novej najobľúbenjšej pesničky? Otvárala ústa do prázdna ako ryba a pohupovala hlavou? Ehm, nie. Keď je však vedľa vás chlap, ktorý si spieva nahlas, je to jasne hodená rukavička. 

Prečo ju však potrebujem, keď sa to dá aj bez nej? A nejdem proti sebe, stále som to ja. Len mi je to všetko o niečo viac jedno. 

Zakonzervujem si ťa a zo všetkých síl sa budem snažiť udržať v sebe čo najdlhšie, volnosť opojná.

IMG_9793.jpg

šaty - Suite 13 z Nila // sieťovka - Česká síťovka // sandále - Mango

Zuzoutfits5 Comments