Navy > Black.

 

Ak nepočítam spodné prádlo, topánky a legíny na cvičenie, mám doma presne tri čierne veci. Tri. Jedny letné šaty, jednu košeľu a jedno archívne sako od Ann Sofie Back, ktoré som našla vo vintage shope v Porte. Ešte raz - tri. Vo svete plnom čiernej farby.

Ako je to možné? Jednoducho. Nepristane mi. A rozprávky, že čierna pristane každému, si nechajte pre niekoho iného (napríklad pre niekoho, komu naozaj pristane). Ja som v čiernej bez farby, som v nej smutná a mdlá, nekontrastuje s mojou pleťou v takom tom správnom zmysle slova kontrast a neraz som v čiernej dostala otázku či sa cítim dobre. Cítila som sa. Len som na sebe mala dlhý čierny kabát.

A teraz si to v tom módnom svete plnom čiernej farby predstavte. Prísť na to, že mi môže čierna nepristať, mi trvalo celých desať rokov. A pritom je to tak logické. Mojej pleti, teplo béžovej, pristanú teplé odtiene. To je dôvod, prečo nenosím studenú bledoružovú, žiarivo žltú alebo fialovú. Nie je v nich ani štipka tepla, ani štipka zemitosti. To nie je ani v čiernej a aj napriek tomu som si myslela, že šatník bez čiernej nie je šatníkom. A outfit outfitom.

Pre pomoc som nešla ďaleko, pre laika môjho formátu je to hneď farba vedľa (Dominika tam má určite najmenej 100 ďalších odtieňov), k tmavomodrej. A viete, čo si myslím ja? Šatník bez tmavomodrej nie je šatníkom a outfit nie je outfitom. A tento outfit je superoutfit.

Niekto ďalší do môjho modrého klubu?

IMG_5364.jpg

kabát - Win Win Love // nohavice - Uniqlo // tenisky - converse // klobúk - Benetton

 

OTHER OUTFIT POSTS

Zuzoutfits, ON MY MIND3 Comments