BLAH / Veci, na ktoré úspešne každú zimu zabudnem.

IMG_3923.png

Sú veci, ktoré sa mi cez zimu vymažú z pamäte, ako mávnutím čarovného prútiku. A nie preto, že by moja myseľ zlé veci podvedome vytesňovala. Je tam plno príjemný záležitostí, vlastne je ich viac ako tých nepríjemných. Nejak sa to však vždy stane a na jar si hovorím: "No jasné, veď ja predsa tak strašne zbožňujem chuť posolenej uhorky!"

  1. Keď už som to načrtla, prejdem rovno k tomu - obyčajná šalátová uhorka so soľou. Taká naša uhorka, kupovaná na trhu, nie tie v plastovej fólii, ktoré predávajú cez zimu v potravinách. Ozajstná uhorka. Rozkrojená a posolená. Mňam.
  2. Otlaky zo sandálov a balerínok. Zabudnem na to. Neviem ako, keď to tak bolí, ale zakaždým na to zabudnem a kým si uvedomím, že niektoré topánky bolia tak, že som ich minulý rok vôbec nenosila, trvá to a ja sa vraciam prvé týždne domov s otlakmi alebo rovno bosá.
  3. Bicykel. Aj keď nemám prácu, do ktorej by som každé ráno chodila a náš Pokojovky ateliér mám od bytu presne 6 minút pomalou chôdzou, už len tá možnosť previezť sa na bicykli dáva krídla.
  4. Medzi stúpajúcimi teplotami a mojou pracovnou morálkou funguje tak dokonalá nepriama úmera, že by to mali uvádzať v slovníkoch, ako ukážkový prípad. Hold je ťažké pracovať, keď vonku svieti slnko a ja nechcem byť nikde inde, iba vonku spolu s ním. 
  5. A vždy ma prekvapí, o koľko je život na jar krajší a jednoduchší

Jar je nepísaný životný upgrade. 🌻

 

ZuzON MY MINDComment