BLAH / Ízy Pízy.

_b.jpg

Prvý dôvod, prečo ma na nákupy v reťazcoch nezbalíte, poznáte. Druhým je, že je to až príliš jednoduché? Vyzerať super v tých pekných veciach, rafinovaných strihoch a potlačiach, čo práve letia, nie je žiadna výzva. A to mi hrá do kariet.

V reťazcoch predávajú trendy kúsky a je teda úplne logické, že nám prídu pekné. Sú práve v móde, čo už je prvý krok k tomu, aby to tak bolo. Vidíme ich na Instagrame, vo všetkých časopisoch, v dokonalých lookbookoch, na ženách, ktoré udávajú smer a tak sme naučení po trendy kúskoch túžiť, chváliť ich a v ideálnom svete aj samé mať.

Už dlhšie som to tušila. To, že si stačí dať jednu super-trendy-farebnú vec a je vyhraté. Osvedčilo sa mi to až minulý týždeň pri ZOOT výzve a týchto nohaviciach. Vyhraté v zmysle, že sa budeme páčiť.

Viete, mňa už dnes nikto veľmi nechváli. Občas áno, kedysi, keď som sa obliekala podľa poslednej módy, to však bolo (oveľa) častejšie. A potom prišiel minulý utorok a s ním obrat o 180 stupňov. Už dlhé mesiace sa mi nestalo, že by mi niekto pochválil to, čo mám na sebe, ako v spomínaný deň prúžkovaných nohavíc. A vôbec sa nečudujem. Sú naozaj krásne. Krásne na prvú dobrú. Oveľa krajšie ako tie obyčajné, jednofarebné, občas niekde roztrhané zo sekáča, ktoré na sebe nosím zvyčajne. A aké ľahké by bolo byť opäť chválenou! Bavilo by ma to?

Odpoveď poznáte. (Nebavilo.)

Prednedávnom mi jedna slečna napísala, že sa obliekam ako senilný bezdomovec a mala by som si radšej písať denník, ako písať o móde. Lebo ak sa vraj budem snažiť inšpirovať svet aj naďalej, bude to škaredý svet.

A áno. Neobliekam sa pekne. Ak "obliekať sa pekne" znamená obliekať sa ako figurína vo výklade. Neobliekam sa podľa najnovších trendov, zvodne, ani sexy. Z volánov, kvetov a odhaleného jedného ramena je mi smutno a oblečenie, ktoré ma bude baviť presne dve fotky na Instagrame oželiem, aj keď je to občas náročné. 

Verte mi, aj ja by som si občas niečo nádherné v tej blbej Zare kúpila. V týchto šatách by som ako senilný bezdomovec nevyzerala. Ani v týchto. Veľmi by mi pristali a srdiečka by skákali ako divé. Rovnako ako spôsob výroby, cena a materiál ma však väčšinou odradí, keď je niečo až príliš pekné. Dáva to zmysel? Som presne ten človek, ktorý dá prednosť škaredým koláčom pred peknými zákuskami, aby som to preniesla aj takto do reálneho života.

Čo si o tom myslíte vy? Ako na vás pôsobia nákupy trendov a netrendov? Neomrzia vás hneď, ako ich máte?