The Power of NO!

giphy.gif

Igor povedal, že nás nedefinuje len to, čo robíme, ale aj to, čo nerobíme a je to tak. Mať menej rokov, vytetujem si to čínskymi znakmi na predlaktie. Buď to alebo nechápavo vraštím čelo a teatrálne oponujem, že to nie je pravda a že skúsiť treba všetko. Ehm, nie, netreba.

V živote naozaj nejde iba o to, čo na svojom konte máme, ale aj o to, čo nemáme a je jedno či v to neveríme, nesúhlasíme s tým, tak úplne sa na to nehodíme, už toho máme po krk alebo sa nám jednoducho iba nechce. Všetko z toho je jasné, veľké, čierne, vyboldované a dvakrát podčiarknuté NIE.

Prečo sa to však musíme naučiť a nevieme ho hovoriť prirodzene od narodenia tak ako ÁNO? 

ÁNO je dobré, ÁNO je pozitívne, ÁNO je milé, sme ochotní a priateľskí, keď hovoríme ÁNO. NIE je pravý naopak. NIE je negatívne, zlé a kto ho používa je buď lenivý alebo namyslený. A nevie si život užiť so všetkým, čo mu ponúka. Blbosť. NIE v skutočnosti nič negatíve neznamená. To že si vážime samých seba, svoj čas, energiu a schopnosti, znamená pravý opak.

NIE je často plné pochybností a neskrýva sa za ním nič iné, ako strach. Strach z nového, strach z vystúpenia z komfortnej zóny alebo strach, že sa nám prestane dariť. Pocit, že ak to raz vyslovíme, všetko sa skončí, si v sebe nosíme všetci. Vesmír si povie, že sme nevďační a že už nám teda nič dobré do cesty nepostaví a potom uvidíme. Veď my si to vôbec nezaslúžime! 

Ale čo ak je to inak? Čo ak spôsobí to malé slovíčko pravý opak? A čo ak ešte viac?

Hovoriť NIE sa učím a aj keď som lepšia ako pred rokom, som horšia ako budem za rok. A tak ako povedal NIE Igor jednému nemenovanému fastfoodu, hovorím NIE aj ja. (Napríklad Nespressu, lebo s ním až tak nesúhlasím a Reservedu, lebo sa k nemu tak úplne nehodím). A áno sebe.

 

OTHER STORIES