19th December

 

Odbitím včerajšej polnoci sa mi začali Vianoce. Nech sa deje, čo sa deje, nech píše, kto píše a nech sa rúti, čo sa rúti (nič sa rútiť nebude). Tento rok bola jedna veľká horská dráha. Taká tá, čo začína pozvoľna, po ceste na vrchol zdoláte dve otočky dolu hlavou a zakončenie je pád, ktorý sa od voľného odlišuje len v tom, že ste na trati. Novoročný mesiac a pol v Myanmare, kde sa nedialo nič iné ako každé ráno vychádzajúce slnko. Studená a dlhá zima, ktorá mi po návrate dovolila veľa spať a čítať si. Jar a leto, kedy som mala pocit, že Pokojovky naberajú na obrátkach a mám super veľa práce. Až cez rýchlu jeseň, počas ktorej sme za dva mesiace zvládli vytvoriť knižku. A Vianoce, ktoré nás zomleli. Za posledných 14 dní nám prešlo rukami všetkých 2000 kníh a až na posledných 50 sme ich všetky vypredali, čo je superskvelé a bolo supernáročné.

Polnočné budenie, že som na niečo zabudla. Sladké sny o tom, že sa niečo dokončilo a rána, kedy som zistila, že to bol len sen. Zoznam úloh a emailov, ktorý sme sa síce snažili usilovne spracovávať, ale nekončil a paradoxne sa predlžoval. Vstávanie o šiestej a kroky rovno k počítaču. A permanentný pocit ako ráno pred štátnicami. Že sa niečo pokazí, že sa to nestihne, že to nepríde a, že bude zle.

Odkedy pracujem, pracujem v marketingu a za tú dobu som vystriedala 3 firmy, v ktorých dni pred Vianocami nemali konca kraja. Nikdy však nie až takto priamo. Nikdy nešlo o našu firmu, našich zákazníkov, ktorí čakajú, naše Vianoce.

Nesťažujem sa, som šťastná a vďačná. Je to presne to, čo som si na jeseň tajne želala. Ja len, že sa potrebujem vrátiť naspäť na začiatok. Mať čas na spánok a knihy a všetky veci, ktoré sa za nimi skrývajú. A odletieť ďaleko a na dlho. Aby som sa mohla vrátiť a urobiť z Pokojoviek budúci rok ešte zelenšie miesto.

Nápad s wellness rokom, ktorý som na tento rok plánovala, naivne presúvam a verím, že vzhľadom k novonadobudnutým skúsenostiam, bude rok 2019 pokojnejší.

IMG_3199.jpg
 
1.jpg

kabát - vintage // sveter - babaà // topánky - Dr. Martens // taška - Matt&Nat

 
ZuzComment