My Fear of Overdressing

 

Toľkokrát som si tie topánky chcela obuť. Toľkokrát by sa mi hodili. Toľkokrát by pozdvihli celý outfit o level vyššie. Toľkokrát som si v nich prišla „až príliš”.

Ak v niečom naozaj neviem chodiť, je to pocit nahodenosti. Milujem, keď je nahodená Pauli, milujem, keď príde na raňajky oblečená ako na rande a tým si poctí vašu prítomnosť. Vážim si to, pochválim ju a predsa, keď som čo i len trochu nahodená ja, prídem si ako na ceste na karneval. Rada sa obliekam pekne, som rada keď spolu všetko ladí, keď je to čisté, voňavé (a vyžehlené!), to čo mi nesedí je, ak je na prvý podľad vidno, že som sa snažila. Dlho som to nevedela pomenovať, dlho až kým to neotvorili na ManRepeller.

A až minulý týždeň si to, pri nosení červených topánok, celé spojila. Všetky tri outfity mám rada a štyri zo siedmych kúskov, ktoré v nich vidíte, patria medzi moje najnajnajobľúbenejšie. A aj tak stačil tak malý detail - topánky na smiešnom (a 100% bezpečnom a pohodlnom) opätku - na to, aby som sa cítila ako nie ja.

Úspešne som to celé tri dni bojkotovala - strapaté vlasy, bez podprsenky, žiadny make-up, to áno, pocit sa však nestratil.

Prečo? Prečo ma tak stresuje pocit nahodenosti a do očí bijúce „snažila som sa”? Úprimne, neviem. Možno si myslím, že je vo mne viac, ako len to, čo vidieť na prvý pohľad. Možno je to kvôli tomu, že si nemyslím, že som až tak pekná a keď to schovám pod „ráno som len tak vybehla z domu”, nikto si to nevšimne. Možno si v tom „ráno som len tak vybehla z domu” lenivo hoviem. A možno zo mňa hovorí vnútorný introvert, ktorý chce vzbudzovať čo najmenej pozornosti.

Tak či onak, topánky odkladám na čestné miesto. Prvú poličku v botníku a plánujem trénovať.

bunda - Barbour // nohavice - staré H&M // tričko - Armed Angels z Freshlabels // topánky - Vagabond

IMG_1705.jpg

sveter - Kings of Indigo // nohavice - Jesse Kamm // topánky - Vagabond

sveter - vintage // sukňa - Kings of Indigo zo Zootu // topánky - Vagabond

 

OTHER OUTFITS

Zuzoutfits6 Comments