33 Days of Outfit Mirror Selfies

 

Po návrate zo Švédska som mala, po desiatich dňoch v tom istom oblečení, kedy som netúžila po ničom inom viac ako OBLIEKAŤ SA, výborný nápad. Odfotiť sa každý deň v zrkadle v tom, v čom idem stráviť deň. Tento pokus sľuboval, že sa vďaka nemu o sebe dozviem oveľa viac, ako len to, ako sa obliekam. A?

Chcela som to urobiť čo najpoctivejšie. Nie ako ukážku outfitov, ktoré som schopná vymyslieť, ale to čo naozaj nosím. To, na čo sa v daný deň cítim a to, v čom musím zvládnuť všetko čo ma čaká. Niekedy to bola len superpríjemná káva s Lubkou alebo prechádzka s Davidom. Inokedy Pokojovky predávky alebo “produkčné” dni, kedy mám v diáry viac vybavovačiek, ako má deň hodín. Alebo PMS kedy platí, čím väčšie oblečenie, tým lepšie. A je presne vidno, kedy som si kúpila Campery, ktoré som nedala z nôh, aj kedy prišla do môjho života taška od Womom. Ku koncu som ju už ani nefotila, od 8. septembra totiž nie je deň, kedy by som ju nemala.

Či už ide o kávovú odvykačku alebo začiatok tréningu, prvé dni sú vždy najťažšie. Bežne sa mi stávalo, že som sa obliekla, vyrazila z domu a zo schodov sa vrátila naspäť domov - odfotiť sa. Po pár dňoch som si síce na fotenie zvykla, neprikladala tomu však žiadnu váhu a tak som na to síce myslela, za celý deň to však “nestihla” a vrátila sa k tomu až o tri dni. A nakoniec som bola v takom švungu, že som skončila na čísle 33 a pokojne pokračovala aj ďalej. Odfotiť sa každé ráno v zrkadle bolo zrazu úplne normálne.

Tráviť čas tým, že fotím, čo mám dnes na sebe je tak nadštandarne zbytočná vec, že som na začiatku vôbec neverila, že to dokončím. Že budem ochotná po celých 30 dní natoľko plytvať svojím časom. Na koho iného by som ním však mala plytvať, ak nie na seba? Tie dve minúty zo dňa nezastavili vesmír. Nezastavili ani ten môj malý, nie to ešte chod sveta. Tie dve minúty zastavili len mňa. Stála som na mieste, pozerala sa na seba do zrkadla a zrazu uvidela, že sa mám vystrieť, že by som si predsa len mala obliecť pod košeľu podprsenku alebo si učesať vlasy. Presne to, čo ráno na svoje osobné doladenie k dokonalosti potrebujem.

A čo som zistila okrem toho?

  • môj šatník je kombináciu šiestich farieb - modrá, hnedá, biela, červená, zelená, žltá. (Všetko ostatné môžem podľa tohto malého prieskumu nekompromisne vyradiť. Nie sú to moje farby.)

  • tých pár vecí - Camper sandále, WOMOM taška a Kings of Indigo sveter, ktoré mi za tú dobu prišli do života, nosím natoľko, že to bola správna voľba.

  • moje zrkadlo je zoštíhľujúce zrkadlo!

Ak vás zaujíma odkiaľ mám ten alebo onen kúsok, napíšte si. A skúste si to tiež.

 

OTHER LOOKS

Zuzoutfits16 Comments