Women's Tales / Aneta

women's tales_anet.jpg

Anetka nám padla z neba a myslím to vážne. Nájsť človeka s tak podobným zmýšľaním, cieľom, plánom a nápadmi a zároveň sa s ním doplniť natoľko, že si po pár týždňoch neviete predstaviť život bez neho, to sa mimo okruhu overených kamarátov len tak nevidí. Po prvýkrát sme sa stretli na Zelenom SWAPe, po ňom nasledoval Pokojovky festival, potom Pokojovky v Bratislave, Pop-up vo Vnitrobloku a Anet bola stále pri tom! Naše hlavy boli prepojené skôr ako my a oficiálne spojenie bolo len otázkou času. Tretia Pokojovka a žena s, pre mňa, najväčšími rastlinkovými vedomosťami a najkrajšími vlasmi - Aneta Vachová. 

 1. Koľko máš doma rastlín? Poprvé jsem je spočítala všechny a je jich 73.
 2. Aký darček ťa vždy poteší? Nejvíc mi udělají radost maličkosti všedního dne, když si na mě někdo vzpomene a koupí mi kávu nebo mi přinese kousek banánovýho chlebíčku. 
 3. Čo by som na teba nepovedala? Jsem bordelářka a úklid mě stojí hodně úsilí a přemlouvání
 4. S kým slávnym by si išla na kávu? Ráda bych si vyslechla názor Václava Havla na dnešní svět a s Katkou Winterovou bych si dala kávu z kořene pampelišky a povídala si o bylinkaření a pěstování. 
 5. Aká je tvoja obľúbená stolná hra? V dětství to byly šachy. V současnosti jakákoli hra, kterou je možné hrát ve společnosti přátel.
 6. Čo ťa vždy rozhodí? Lidská hloupost a špatný kafe
 7. Čo je pre teba najväčší challange? Vstát před osmou.
 8. Najväčšia love story v dejinach filmu? Trilogie od Linklatera Před úsvitem, Před soumrakem, Před půlnocí, ale taky 500 Days of Summer nebo Only Lovers Left Alive od Jarmusche. 
 9. Čo si všimneš na človeku ako prvé? Nevšímám si konkrétních detailů, ale co celkově vyzařuje.
 10. Obľúbený seriál? Fargo, Girls, Breaking Bad
 11. Ktoré miesto by si chcela navštíviť? Taškent, Barmu a Černobyl
 12. Ultimátny tip na výlet? Doporučuji vycestovat trochu jinak a to kamkoli na workcamp. Ať už je to farma ve Španělsku, kde se snaží žít v permakultuře nebo práce na plantážích v Indii. Dobrovolná práce zejména rukama ti na oplátku přinese nespočet zážitků, přátel a především poznáš místa lokálně. 
 13. Obľúbený citát? Citáty si zásadně nepamatuju, ale tenhle jo: „Nevěř nikomu, komu je nad třicet.“

DOPLŇ:

 • Sladké ako spánek.
 • Nikdy som si nemyslela, že to urobím, ale skočila jsem bungee jumping.
 • Neviem si predstaviť život bez přátel, kávy a svobody.
 • Verím v karmu.
 • V ideálnom svete si všichni říkáme pravdu do očí a PMS mají kluci (nebo nikdo).

Sledujte Anet tu.

 

OTHER WOMEN'S TALES

Zuz1 Comment