#FairFriday: Kings of Indigo

kings_of_infdigo.jpg

Druhou férovou lastovičkou je značka Kings of Indigo, ktorej kúsky sú navrhované pre dlhodobé užívanie, dedenie z generácie na generáciu a tvorené za tak udržateľných podmienok, ako to len ide. Držia sa hesla REPAIR, RECYCLE, RE-USE a to je dosť fér, nie? Inak je to holandská značka, ktorá v sebe spája americkú tradíciu modrých džínsov s japonskou krásou a zmyslom pre detail a v našich končinách ju zoženiete napríklad v Nila (kde inde vlastne, že áno?).

Aj keď sa špecializujú najmä na denim (ich rada Red Light je vyrobená z 21% recyklované džínsy + 7% konope + 72% organická bavlna = 100% udržitelná), nájdete u nich aj svetre, košele, šaty, bundy a vlastne všetko, čo by ste mohli čo i len teoreticky potrebovať. A vaši potomkovia veselo dediť.

#FunFact:

Názov K.O.I. vznikol podľa tetovania zakladateľa Tony Tonnaera. Ten má na pravom ramene vytetovanú rybu koi. Koi rybky sú inteligentné stvorenia, ktoré plávajú proti prúdu, čo je priam dokonalá metafora na boj s dnešnou rýchlou módou a rýchlokvasenými trendmi. Z koi potom vzniklo K.O.I. a z neho Kings of Indigo. 

Zuz#FairFriday1 Comment