Capsule Wardrobe.

Kapsulový šatník nie je žiadnou novinou, ale starou obohranou pesničkou o obmedzenom počte kúskov, ktoré k sebe ladia a nosíte ich stále dookola. Popravde, ja nosím stále to isté dookola, obzvlášť v lete, kedy ma v 60% prípadov stretnete buďto v týchto alebo v týchto šatách. A vždy sa v ten deň nájde aspoň jeden človek, ktorý mi pochváli "nové šaty". Moje hrdé "ale prosím ťa, tie nosím už tretie leto" príde v zápätí.

Oslím mostíkom prechádzame k ozajstnej podstate kapsulového šatníku - veci v ňom nemôžu byť na jedno použitie (chápte jednu sezónu), musia byť nadčasové, musia vám perfektne sedieť a musíte ich mať radi natoľko, že vás bude baviť nosiť ich stále dookola. (Ako mňa túto košeľu.)

Keď som dala na stories môj šatník predtým a potom, nestíhala som odpisovať na správy. Nie, veci som nepredala a predávať ani nebudem. Teda aspoň zatiaľ nie. Tá kopa na vešiaku ma však rozptyľovala a keď platilo staré dobré - zíde z očí, zíde z mysle - v 17tich v prípade letných lások, verím, že bude platiť aj dnes. Všetko nepotrebné som odpratala na dobu neurčitú do skrine a to či sa to vráti naspäť na vešiak alebo poputuje rovno na votoč by som nechala alibisticky na moje budúce ja.

Dnes mám 21 kúskov, dnes sa zbalím do jedného kufru. 21 = 4 x šaty, 4 x košeľa, 4 x sukňa, 3 x nohavice, 2 x bunda, 1 x tričko, 1 x overal, 1 x korzet a 1 x sako.

Nie som stavaná na obmedzovanie sa, nikdy som nevydržala držať diétu, nepiť, nefajčiť, (ne)robiť to či ono iba preto, že som si včera povedala "od zajtra!", posledné týždne ma však to množstvo robilo skôr nešťastnou ako naopak, takže cítim najvhodnejší čas. Oficiálne som začala minulý pondelok, môj cieľ je vydržať aspoň jeden mesiac, aspoň do 14.septembra. A zavarila som si tým teda celkom dosť. Nielenže sa láme leto do jesene, ale v najbližších troch týždňoch ma čaká svadba Davidovho brata, výlet do Milána, do Kyjeva a fashion week.

Tak sa ku mne pridajte, nech mi je ešte veselšie.

 

Zuz8 Comments