THANK YOU, UNIVERSE!

Žiť ľahko nie je ľahké. Najmä dnes, vo svete pošpinenom korupciou, pod neustálou paľbou teroristických útokov, vo svete, v ktorom vyhral voľby Donald Trump, kde náš úspech určuje počet lajkov na Instagrame a kde svojím neudržateľným konzumom pomaly, ale isto spejeme do záhuby.

Bolo to však niekedy ľahšie? Nemyslím si. Svet je svet, deje sa a točí, a my máme všetko, na čo ukážeme prstom. Môžeme študovať, pracovať, cestovať, nosiť krátke sukne, vydať sa za koho chceme, máme domov, slobodu a krajinu, v ktorej nevládne vojna, máme štyri ročné obdobia, iPhony a avokáda na každom rohu. Sme takí privilegovaní, že by sme mali namiesto neustálych bedákaní o tom, ako to tu stojí za starú bačkoru, sklopiť hlavu a ďakovať.

A ďakovať a smiať sa a tancovať, jesť ešte teplé koláče, milovať (sa) a ŽIŤ. Dnes, nie zajtra, lebo zajtra už možno nebude. Ak sa na to pozrieme zo širšieho spektra – a tak trochu dramaticky, možno je celý svet iba výplodom fantázie, virtuálna realita, sen jedného malého dieťaťa alebo veľmi vydarená partička The Sims. Áno, dá sa z toho spanikáriť alebo si, naopak, odžiť ten svoj kus života najlepšie, ako vieme. Nie je ohromne oslobodzujúce uvedomiť si, že v konečnom dôsledku naozaj na ničom nezáleží, a hoci máme niekedy silný pocit, že sa zrúti svet, tak sa to na 100 % nestane?

S prichádzajúcim letom sa v mojom slovníku vyskytuje slovíčko YOLO (alebo You Only Live Once = žiješ iba raz) stále častejšie a želám vám ho všetkým. Nielen hovoriť, ale aj žiť. Tak si nalejte víno, navarte kamarátom večeru, pošlite neuváženú zamilovanú esemesku a v práci to dnes zabaľte o niečo skôr. 

Žiť ľahko je také ľahké. Najmä dnes. 

šaty - vintage // sandále - Dr.Martens

fotky - Kura bez Nohy

Text je editoriál k Neznesiteľne letnému číslu časopisu ZOOT. Celé ho nájdete tu.

 

Zuzoutfits4 Comments