TIP: Život v kocke.

Jemne zavádzajúci nadpis na upútanie pozornosti. Hotovo. Nie, nerozpíšem tu svoj život v pár bodoch, kockou myslím ozajstnú kocku. Tuhý predmet bez zbytočných obalov a so zázračnými účinkami. Kedysi som tuhé šampóny a mydlá nosila výlučne na výlety a mala zaškatuľkované ako niečo "prechodné", niečo čo sa doma nepoužíva. Doma to všetko pekne stálo raz za radom na okraji vane, penilo a tak krásne voňalo.

Separovanie odpadu je za mňa základ a morálna povinnosť každého z nás, postupom času ma však začalo desiť aj to množstvo úplne zbytočných obalov, ktoré sme boli doma schopní za pár dní vyprodukovať. Všetky tie sáčky, dózičky, kelímky a škatuľky, ktoré neslúžili na nič iné, iba na udržanie niečoho niekde. A keď sa to niečo minulo, nahradilo to niečo nové, zase v novej tubičke. 

Nie som žiadny eko aktivista, nerobím koniec sveta, ak niekto v mojom okolí používa Niveu alebo Dove a ani nevyšiľujem, ak si doma zabudnem látkové sáčky a donesiem si zeleninu v tom obyčajnom (dobre, vtedy trochu vyšiľujem). Všetko sa to však snažím eliminovať na čo najnižšiu možnú mieru a keďže niekde začať treba, začala som pri kozmetike. Produkty, ktoré som nepoužívala, buďto preto, že sa mi nechcelo, používať som ich nepotrebovala alebo skrátka nevedela, som rozdala kamarátkam. Všetko, čo som používala, som minula do poslednej kvapôčky a moju poličku v kúpeľni zredukovala na minimum. Mám tam iba to, čo naozaj potrebujem. Ako to viem? Ľahko - všetko zmizne, keď zmiznem na pár dní z domu ja.

Nemaľujem sa a najradšej by som si za to dala každé ráno poriadny selfhug. (A vôbec neviem prečo to vlastne nerobím. Budem!) O toľko menej starostí, o toľko viac radostí. Ráno si umyjem tvár, nanesiem arganový olej, keď chcem byť kratšia použijem CC krém (je naozaj vtipné, ako si začnú ľudia zrazu všímať maličkostí. Minule som použila špirálu a to už len bola paráda!) a obočie zľahka učešem kefkou. Minúta a pol. Hotovo.

Čo mi leží na okraji vane dnes?

  • Na tvár: tuhé mydlo s čiernym uhlím. Skvelá je napríklad Čierna ovca od Mylo, tá nielenže pleť dokonale vyčistí, ale jedna kocka vám vydrží siahodlhé mesiace. Ak by ste si ho chceli vyrobiť sami doma, recept nájdete u Adély. A arganový olej. Po x ročnom skúšaní všetkých možných krémov som skončila pri ňom (nie, oleje nepatria iba na suchú pokožku. Moja je mastná a používaním oleja sa zrovnala). Z Maroka som si ho priniesla celý liter, postupne si ho prelievam do malej fľaštičky a pri množstve, ktorý na tvár denne spotrebujem, ma ešte aj prežije.

  • Na telo: random prírodné mydlá. Toto je s makom a jemne pílingovým účinkom.

  • Na oboje: Pííling. Oooo, ako ja len milujem pílingy! Tie od MARK sú vyrobené z kávových zŕn, čím si ma získali na svoju stranu hneď pri prvom pričuchnutí a pokožka je po nich ako vymenená.

  • Na vlasy: dlho som používala mydlo na vlasy z Havlíkovej Apotéky, míňa sa však na moje pomery až nejak príliš rýchlo. Minulý mesiac som narazila na Musk (zoženiete ho buďto online alebo v Bratislave u Dobrožrúta) a neviem si ho vynachváliť.

Poraďte mi ďalšie tuhé zázraky, tie moje sa raz minú.

 

Zuzslow, fair26 Comments