Women's Tales / Silvi

Silvi v Berlíne, jej najobľúebenšia farba, ktorá sprýva s pozadím - biela, jej najobľúbenejší predmet - počítač a obľúbený časopis                                                                                                                                         namiesto knihy

Silvi v Berlíne, jej najobľúebenšia farba, ktorá sprýva s pozadím - biela, jej najobľúbenejší predmet - počítač a obľúbený časopis                                                                                                                                         namiesto knihy

Pamätám sa, ako Silvi prišla na náš byt na Grösslingovej (kamarátila sa s jednou z mojich vtedajších spolubývajúcich) a svojimi bláznivými historkami si ma omotala okolo prstu. Po presťahovaní do Prahy sa z nás stali spolubývajúce a po pár večeroch nad Friscom (vtedy letelo Frisco), kamarátky. Sme jedna od druhej tak odlišné, že to miestami nechápem, moje racionálne ja a jej plány a "keby bolo keby", sa stretli kdesi v strede, vďaka čomu môžeme vidieť veci z úplne inej perspektívy doslova na jedno zavolanie. Je jedným z najsrdečnejších, najúprimnejších a najkomplikovanejších, ľudí akých poznám a aj keď niekedy vymýšľa tak, že by som ju buchla a je rozlietaná spôsobom, že si prídem ako na dôchodku, som neskutočne šťastná, že ju môžem nazývať svojou priateľkou. Spoluzakladateľka Fashion Map, editorka a PR žena - Silvia Haupt Kozoňová.

 1. Čo by robila Silvia v ideálnom svete? V ideálnom svete by neboli hlúpi politici, vďaka ktorým mám občas návaly úzkosti. V ideálnom svete by neboli hranice, vízová povinnosť a obmedzenia, a ja by som mohla žiť a pracovať, kde by ma len napadlo. V ideálnom svete by konečne niekto prišiel na to, ako sa teleportovať, a ja by som mohla vidieť ľudí, ktorých milujem, tak často, ako si len prajem. Ostatné veci by som robila aj v ideálnom svete rovnako. Stále by som chcela pracovať na veciach, na ktorých pracujem, stretávať ľudí, ktorých môžem volať “moji” a tešiť sa každý rok zase na jar.
 2. Ako chceš aby si ťa ľudia pamätali? Hahah... vôbec netuším. Asi ako silnú ženu.
 3. S kým slávnym by si išla na kávu? S Bellou Hadid, chcela by som vedieť, či má všetky tie plastiky naozaj urobené. A chcela by som si naozaj pokecať so Scarlett Johannson. Z nejakého dôvodu si myslím, že by sme si skvele rozumeli.
 4. Čo práve čítaš? Práve čítam OSHO – Zralost.
 5. Obľúbený časopis? Darling magazine. Je to esteticky spracovaný magazine na úrovni Kinfolk, ale témy a články sú zamerané na ženy. Baví ma, že v časopise nepoužívajú retuš a nejakým zvláštnym spôsobom sa vždy trafia do témy, ktorú v mojom osobnom alebo profesnom živote práve riešim. Mám rada, keď sa ženy neberú navzájom ako konkurencia, ale skôr ako podpora jedna pre druhú. A o tom Darling je.
 6. Čo ťa najviac inšpiruje? Cestovanie a vzťahy. Cestovanie je o objavovaní samej seba. To aká som ja a človek, s ktorým cestujem. Ako reagujem v novom prostredí ma fascinuje. Inšpirujú ma ale aj iné zvyky, nové značky (čo sa módy týka), nové kaviarne. Chcela by som cestovať ešte viac, aj keď mám pocit, že sa z toho stali nejaké zvláštne dostihy. Ísť niekam čo najčastejšie a hlavne ísť niekam, kde ešte nikto nebol. Keď chodia všetci všade, mám pocit, že som už takmer každú krajinu videla. Je to zvláštne - také "sprostredkované cestovanie", ale možno to tak mám iba ja. Vzťahy ma inšpirujú v sebazdokonaľovaniu. Vzťahy s priateľmi, milostné vzťahy, vzťahy v rodine alebo už len vzťahy, o ktorých človek počuje. Tie všetky sú inšpiráciou pracovať na sebe a svojich vlastnostiach. Znie to až poeticky, ale keď nad tým tak rozmýšľam, veľká inšpirácia v mojom živote prichádza aj z “komerčného sveta”. Asi ako každého millenials ma jednoducho ovplyvňuje online svet. Pinterest a Instagram pokladám za instantné galérie, do ktorých sa chodím pozerať každý deň.
 7. Čoho sa najviac bojíš? Najviac sa bojím, že prežijem tento život na prázdno, zbytočne. Že jedného dňa, keď už budem veľmi stará si poviem, “aaaaa sakra.” Ako keď ste sa v piatok strašne opili, celý víkend vám bolo hnusne a v nedeľu večer by ste chceli restart buttom. Toho sa bojím najviac.
 8. Kedy sa hanbíš? Keď klamem a keď si v lete sadám v dvojdielnych plavkách.
 9. Kto je najviac fashion žena, ktorú poznáš? Osobne? Mám veľmi veľa príliš dobre oblečených priateliek. Každá má svoj štýl a to ma veľmi baví. Vždy keď sa pozriem na teba, hovorím si, že by to na mne vyzeralo úplne „šialene“, ale tebe sa to hodí. Dokonca tomu dávaš svoju dávku elegancie. Páči sa mi, že keď stretnem Adélu alebo PauliIch outfity sú vždy neskutočne vyladené. V online svete mi príde veľmi inšpiratívna Lotta Volkova, hlavná stylistka Vetements, ktorá celé bláznenie okolo tejto značky začala pred pár rokmi práve svojim osobným štýlom.
 10. Koho by som mala sledovat na Instagrame? Ja milujem Isabelu Thordsen. Kedysi bola stylistkou pre Asos a teraz sa z Londýna presťahovala naspať domov do Dánska. Najviac zo všetkého ma baví jej prirodzenosť, štýl, ktorý je síce úplne iný ako môj, a jej pes. Ďalej National Geographic Travel, kde vždy ukazujú neskutočne nádherné miesta, kam budeš chcieť zaručene vyraziť. Plus možno nejaký design? Ja som začala teraz sledovať viacero designových firiem a ich účty sú skvostné. Napríklad tento o škandinávskom designe
 11. Čo ti najviac chýba, keď si dlhšie mimo domu? Najviac mi dokáže chýbať moja mama, úprimné rady od priateľov, ktorí ma poznajú a objatia.
 12. Čo máš rada na pizzi? Pizzu nejem. Aj keď minule sa mi o nej snívalo a bola na nej hromada syru.
 13. Čo je pre teba najväčší challange? Chodiť načas? A naučiť sa raz v živote nemecky úplne bez chýb.

DOPLŇ:

 • Sladké ako láska.
 • Nikdy som si nemyslela, že to urobím, ale nechala som sa ostrihať úplne na krátko (na pár centimetrov).
 • Neviem si predstaviť život bez skutočných priateľov.
 • Verím v dobro a v to, že v živote sa všetko stáva tak, ako sa má.
 • V ideálnom svete sa ľudia starajú jeden o druhého.

Sledujte Silvi na instagrame a čítajte ju tu. alebo tu.