Hænke / Zelený Swap

haenke.jpg

Dnes sa mení všetko. Košeľa za nohavice, pražský byt na leto za mini vilku na Kréte, lekcie španielčiny za lekcie češtiny a odrezok piley za tlusticu. Názov a fotky napovedajú, o čom budem písať - o menení rastlín, o zelenom swape. Ten sme zorganizovali s Rozi pred dvoma týždňami a to nikde inde ako v novo vzniknutom botanickom labe Hænke. Saša a jej francúzsky priateľ, farmaceut a etnobotanik v jednom, Julien, si ho otvorili iba prednedávnom a na našu prvú seansu bol ako stvorený. Hænke slúži ako miesto, kde sa dozviete o sile liečivých rastlín priamo z prvej ruky a showroom nábytku Aman v jednom. A keďže nás o liečivých rastlinách a ich používaní ako takom majú čo učiť, ich workshopy a prednášky, na seba nenechajú dlho čakať.

Ale späť k nášmu swapu. Ten prvý bol taká skúška. Malá akcia pre kamarátov a známych, ktorí, ako vieme, milujú domáce rastliny presne tak (ak nie viac) ako my. Každý doniesol zopár zelených pokladov na menenie a aj keď som si na začiatku namyslene myslela, že ma nič neprekvapí, opak bol pravdou. Domov som si odniesla dvojo tlustíc, dva kaktusy a bobkový list. Čítate správne, bobkový list! A o tipoch ako čo rezať, kedy čo rezať a kde sa dajú zohnať fakt pekné kúsky doslova za nič, ani nehovorím.

Náš najbliží swap bude verejný. Zakrúžkujte si v kalendári nedeľu 14.mája a narežte prvé rastlinky. FB event príde čoskoro. Tešíme sa na vás!

ZuzComment