Looks of Morroco.

S balením do Maroka som si dala sakra záležať. Už len pri spomienke ako zle som sa cítila v Istanbule v topíku s holými ramenami (moja chyba, ja viem!) mi behá mráz po chrbte. A čo je oproti Istanbulu také Oarzazate? Alebo malilinkatá dedinka v Atlase? 

Nebudú po vás kričať, hádzať kameňmi a to, že sa budú krivo pozerať a ohovárať vás v arabčine, vám môže byť tak akurát jedno. Aj keď práve o tom to je. Chcela som sa pozerať ľuďom do očí, cítiť sa dobre, vítaná, prísť v mieri a s pokorou a tak sa logicky všetky moje kúsky končili oveľa nižšie, ako som zvyknutá nosiť pri 35°C v našich končinách. V Maroku sa k islámu hlási až 99% populácie a ak si ním budete vykračovať v miniatúrnych šortkách, urazíte a dostanete do trápnych situácií nielen seba, ale aj všetkých naokolo.

Marrákeš je už vraj vďaka (alebo skôr kvôli) turistom na odhalené telá zvyknutý a  fotky na Instagrame tvrdia pravý opak toho, čo ja. Na základe tejto informácie som sa teda odvážila, vytiahla krátke šaty a ak by som sa mohla vrátiť do toho rána, k tomu batohu a k tým dvom variantom, zvolím ten druhý, dlhší. Je to tak všade a Marrákeš nie je výnimkou - všetky turistické výmysly sa tolerujú iba na miestach, kde sa to turistami hemží a to tak nejak úplne nekorešponduje a s tým, čo mám na cestách rada. Takže za mňa Maroko nabudúce na dlho a iba v dlhom. 

Aké sú vaše skúsenosti s obliekaním sa v moslimskej krajine?