BEING OLDER.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prednedávnom mi na blog napísalajedna slečna komentár, že som hrooozne zostarla. A aby ukázala svoje skutočné prekvapenie, nezabudla pridať veľavravného smajlíka. Hrozne som zo starla. :O Hrozne a hlavne z ničoho nič.

Fakt, že som zostarla mi ešte nikdy nikto predtým nepodal v negatívnom svetle (to som si uvedomila až s týmto komentárom). Osobne beriem starnutie veľmi pozitívne. Každý ďalší rok mi príde nejakým spôsobom lepší a lepší, baví ma, ako sa vyvíjam a bavia ma veci, ktoré prichádzajú s vekom: spomalenie, teplé večere, vzťahy a kamarátstva, na ktorých si zakladám a časom zrejú, to, že dnes nechám za syr sumu, za ktorú by som sa pred desiatimi rokmi vysmiala, všetky tie skúsenosti, ktoré sa nenadobudnú inak, ako vekom, to, že nebývam s piatimi ľuďmi v jednom byte, ale iba s Davidom a to, ako do vecí dorastám.

Ale zase som odbočila. Slečna určite nemyslela starnutie ducha, komentovala fotky, takže myslela starnutie, ktoré sa odrazilo na mojom tele. Presnejšie v tvári. A je to pravda! Za rok mám 30 a ako malá by som si už dávno hovorila "teta". Hneď v ten večer som si prešla staré fotky (blog je dvojsečná zbraň a ako si môžem s láskou pozrieť Zuz pred šiestimi rokmi ja, môžete aj vy). Fotky, na ktorých mám 22, moja pleť je mladá, vlasy červené, bez make-upu nevyleziem na ulicu a diéty riešim viac, ako teraz. Možno keby som sa zas začala maľovať ... Začnem a budem vyzerať mladšie? Ehm, nie a nie.

A aj keď mám občas nutkanie vyobjímať pani za prepážkou, keď so mnou zaflirtuje a vypýta si, pre uistenie či mi má tú fľašku červeného predať, občiansky, tak nie, nie som typ, ktorý by melancholicky spomínal, ako skvelo bolo na strednej/výške/počas prázdnin, keď ešte boli prázdninami. Nehovorím si, aká som bola kedysi krásne mladá a prvých vrások ani šedivých vlasov sa nebojím (možno sa začnem pri druhých). Starneme všetci, starneme do krásy a jediná vec, ktorá mi to pripomína je slovo botox, ktoré počujem vo svojom okolí čoraz častejšie. 

static1.squarespace-2 copy.jpg

šaty - Kenzo x H&M, košík a topánky sú z Maroka