Women's Tales / Lubka

women's tales_lubi.jpg

Druhá žena môjho života - Lubka. Skamarátili sme sa pred štyrmi rokmi. Cez facebook. Obe sme sa v tom isto čase sťahovali do Bratislavy, obe sme hľadali byt, našli sme, stretli sme sa pred vchodom, vyniesli krabice, ľahli si na matrac na zemi a už sa nerozdelili. Ak nerátam strednú školu, je mojou najstaršou kamarátkou. Boli sme spolu pri našich pracovných začiatkoch, nových známostiach, milostných eskapádach a dospeli spolu do ako-tak rozumného človeka. A viete, čo je na nej (okrem toho, že rada pečie a má naozaj vycibrený vkus na topánky) najlepšie?  Nič nerobí len tak. Keď sa rozhodne behať, o mesiac zabehne 30 kilometrov, akoby sa nechumelilo. Keď sa rozhodne cvičiť jogu, za rok je z nej lektorka. Keď sa rozhodne fotiť, fotí ako nikto iný. Práve začala šiť, takže tak do roka očakávam jej prvú kolekciu. A mať v bezprostrednej blízkosti niekoho takého, to vás sakra nakopne. 

 1. Čo a kto ťa najviac inšpiruje? Životne mantra Lokah Samastah Sukhino Bhavantu. Je veľmi ťažké myslieť ju úprimne. Inak je tých inšpirácií mnoho… Väčšinou ale súvisia s jógou a východom. Na myšlienkovej aj vizuálnej rovine.
 2. Ako chceš aby si ťa ľudia pamätali? Ako dobrého človeka. A umelca.
 3. Koho by si chcela fotiť? Kata.
 4. S kým slávnym by si išla na kávu? Na kávu rada chodím s kamarátmi, s osobami, s ktorými si ľudsky rozumiem. S ktorými sme na jednej vlne a tým pádom sa pred sebou nehanbíme. Bolo by fajn rozumieť si s Blixom Bargeldom a ísť s ním na kávu.
 5. Čo si všimneš na človeku ako prvé? Jeho chôdzu. Niekedy si predstavujem, akú chôdzu majú ľudia, ktorých som naživo ešte nevidela. Vidieť z diaľky chôdzu známeho človeka je pre mňa upokojujúce, akoby sme sa už rozprávali. A chôdza muža, ktorý sa mi páči, je pre mňa veľmi erotická.
 6. Kto je najvtipnejší človek, akého poznáš? Bez debaty je to moja mama.
 7. Čo urobíš ako prvé, keď sa ráno zobudíš? Popravde idem na záchod.
 8. Čoho sa najviac bojíš? Smrti rodičov.
 9. Čo bolo skôr? Sliepka alebo vajce? Vajce. Potom bola sliepka a potom bolo slepačie vajce.
 10. Čo je na svete hore nohami? Ženy búchajúce si do nesprávnych miest na hrudi.
 11. Aká je tvoja obľúbená kniha? Sivá vlčica. Je to knižka o osirelom mláďati vlka, ktoré sa do dospelosti pretĺka bez svorky.
 12. Nohavice alebo sukňa? Nohavice.
 13. Sex bez lásky alebo láska bez sexu? Ak sex bez lásky k druhému, tak aspoň s láskou k sebe. Inak radšej láska bez sexu. Láska je vzácnejšia.

DOPLŇ:

 • Sladké ako pastový med.
 • Nikdy som si nemyslela, že to urobím, ale kupujem televízor.
 • Neviem si predstaviť život bez blízkych ľudí.
 • Verím v Boha.
 • V ideálnom svete sa môže jesť bez priberania.

Sledujte Lubku tu.jej tvorbu tu. a na jej lekcie jogy sa môžete prihlásiť tu.