Year 2017.

IMG_7412d.jpg

Koncoročné bilancovanie je ako bodka na konci vety, citrón za tequilou alebo to úplne posledné zbohom. Nič sa bez nich neskončí a aj keď by ste sa im možno chceli vyhnúť, nejde to. Bez konca nie je začiatok a 31. december koniec teda je. 

Podľa hesla, že tkvie krása v nedokonalosti, bol rok 2017 naozaj nádherný. Bol plný začiatočníckych prešľapov a smiechu po slzách a ako tu sedím, hovorím, nemenila by som. Aj keď som v tej chvíli chcela stlačiť čarovné cmd+Z, celú akciu vrátiť o krok späť a urobiť ešte raz a oveľa lepšie. 

6 NAJVÄČŠÍCH RADOSTÍ ROKU 2017:

  1. VIETNAM / 40 dní vo Vietname, len s Davidom, takmer bez práce a pozemských starostí, plný radostí, na motorke, o dvoch šatách, permanentne tak trochu špinavá a veľmi šťastná. Toto vytrhnutie z reality mi pomohlo viac, ako som čakala a keďže mám veľké oči, od januárovej Barmy čakám minimálne to isté.
  2. POKOJOVKY / Keď mi Rozi v apríli tohto roku navrhla zorganizovať Zelený SWAP a ja som prikývla, ani vo sne by ma nenapadlo, kam to povedie. Vedieť to, skáčem do výšky a neviem sa dočkať na "až". Pokojovky sú naše prvé dieťa, rastú nám pred očami, rastú ako z vody, učíme sa na nich a chyby sú nielen povolené, ale dokonca vítané, momentálne by sme ich vymenili iba tak za spánok, sme na ne adekvátne hrdé a máme s nimi, ako každý prvorodič, veľké plány.
  3. KOZMETIČKA / Nájdenie kozmetičky, ktorá dáva postupne dokopy všetky moje hriechy z minulosti, je kapitola sama o sebe. Neviem si ju vynachváliť, ale o tom si môžete prečítať tu. Tri dni po uverejnení článku som nerobila pomaly nič iné, iba preposielala jej telefónne číslo, tak vás na oplátku prosím - na rok 2018 mám na pláne nájsť si zubára a obvodnú lekárku a prijímam všetky kvalitné tipy. 
  4. 3 x NE / NEnakupovanie v reťazcoch, NEmaľovanie sa a NEjedenie cukru. Nehovorím, že vôbec, v Paríži som si kúpila nohavice v Uniqlo, na obočie používam hnedý tieň a po Vianociach nejem čokoľvek iné, len nie cukor. Celkom dlhú dobu som však nerobila nič z toho a môj život bol, aj napriek obmedzeniam, ktoré nie sú, na prvý pohľad, cestou k šťastiu, nadmieru spokojný. Rok 2018, teš sa, budeš presne takým!
  5. OFINA / Ofina bola jedným z najspontánnejších rozhodnutí minulého roku a prisahám, ak by ma kaderníčka objednala čo i len o deň neskôr, pravdepodobne si ju rozmyslím. Slovo však dalo slovo, zobrala ma skoro hneď a ja mám "znovu 15". A aj keď by som mala nosiť na doma sponku (nenosím) a občas mám ráno chuť odstrihnúť to hnedé čosi rovno u temena a ukončiť tým celé trápenie , hodnotím ju ako jedno z najlepších rozhodnutí vôbec. 
  6. VÝPOVEĎ / Dopad tohto kroku zistím pravdepodobne až v nasledujúcom roku, už teraz však môžem povedať, že je to skvelý pocit. Nebáť sa skončiť niečo, čo postupne strácalo na význame a pokojne, bez ďalšieho plánu, je, nech to znie akokoľvek chválenkársky, vzácne a ja som na seba hrdá. Neviem, čo budem robiť, neviem či sa za pár mesiacov nepriplazím so stiahnutým chvostom naspäť, viem však, že toho k životu až tak veľa nepotrebujem. Stačí mi byť šťastná a robiť veci, ktoré mi dávajú zmysel, sú toho neodlučiteľnou súčasťou. Update: Okrem tipov na zubára a obvoďáka, príjmam aj tipy na zaujímavé projekty! 

Bilanciu máme a mne ostáva jediné. Zaželať vám čo najlepší vstup do Nového roku a vlastne skvelý celý rok! Podľa čínskeho horoskopu prichádza rok zemského psa a bude presne taký, ako pes sám - v znamení všeobecného záujmu, dobra a odvahy. V roku 2018 sa vraj naučíme hovoriť nie, začneme rozlišovať skutočných priateľov od tých falošných a budeme sa viac zaujímať o osudy druhých. Osobne si myslím, že na jeho príchod niet vhodnejšej doby. ❤️

A predsavzatie na záver, už naozaj posledná bodka - menej konzumovať, viac vyrábať. Ak si budem schopná na konci roku sama vyrobiť väčšinu kozmetiky a upiecť chlieb, dám si poriadny selfhug. 

Na čo ste najviac hrdí vy? 

Zuz8 Comments