Women's Tales / Adel

Barva: bílá, oblíbený produkt: iPhone a koník od Antipearle, knížka: Wabi Sabi

Barva: bílá, oblíbený produkt: iPhone a koník od Antipearle, knížka: Wabi Sabi

Niektorým ľuďom naozaj neverím, že má ich deň iba 24 hodín. A ako to neverím Beyoncé a nášmu hyperaktívnemu susedovi, neverím to ani Adéle. Nechápem, ako môže niekto stíhať toľko vecí, ľudí, slov, úsmevov, projektov a stories na Instagrame naraz, ako ona. A ešte s takou gráciou! Adéla je pre mňa žijúci zázrak a aj keď by som sa mala, v rámci svojho spomaľovania a duševného pokoja, držať od takýchto ľudí čo najďalej, opak je pravdou - jej prítomnosť je omamná a nakopne vás vpred. Večná cestovateľka, kreatívec telom aj dušou a človek s pre mňa najvycibrenejšou estetikou - Adéla Mazánková.

 1. Čo robí Adéla v dokonalom svete? V dokonalém světě podle Adély neexistují zbraně ani násilí jakéhokoli původu, protože nejsou třeba. Lidé vymysleli způsob, jak se dál vyvíjet a neničit při tom planetu (naopak!). Taky už dávno existuje ideální verze základního příjmu, teleport a den má alespoň dvakrát tolik hodin. Adéla v takovém světě dělá všechno, co v tom reálném, jen bez stresu, protože ji netrápí a neděsí každodenní zprávy o teroru a mezilidském násilí, nemusí se bát o planetu pro svý děti, má dost času i prostředků podporovat všechny a vše co ji baví, a za dávkou sluníčka může kdykoliv a kamkoliv. Jo, a taky v tomhle světě nikdo nikde nahlas nemlaská!
 2. Ako chceš aby si ťa ľudia pamätali? Jako fajn holku, co je aspoň něčím inspirovala.
 3. S kým slávnym by si išla na kávu? Se Suzy Menkes a Olsenkama a nechala bych si je povídat jen tak mezi sebou o tvorbě a o životě. 
 4. Čo práve čítaš? Zrovna teď nejnovější Gentlewoman a A Brief History of Everyone who ever lived od Adama Rutheforda.
 5. Čo je na svete hore nohami? To, jak rychle se lidstvo žene vpřed a občas se při tom zapomíná na obyčejnou lidskost a dobro.
 6. Čo ťa najviac inšpiruje? Kontrasty, sebevědomí vřelí lidé a jakékoliv nové místo a jiná kultura.
 7. Čo si všimneš na človeku ako prvé? Energie + pohledu.
 8. Koho by som mala sledovať na Instagrame? Pro spoustu módní inspirace Sophie Fontanel a Sissy Sainte Marie, pro digitální storytelling jak má být Olivii Lopez a Simona Schmidta, a pro ranní dávku “och” a “ach” profily magazínů Cereal, Minimalissimo, návrháře Phillipa Lima a značky Céline. #minimalist & #wanderlust
 9. Čo ti najviac chýba, keď si dlhšie mimo domu? Rodina a český humor.
 10. Čoho sa najviac bojíš? Extrémů a černobílého vidění světa.
 11. Kedy sa hanbíš? Paradoxně když se předvádím. A když po mě někdo cizí chce, abych se mu krátce představila.
 12. Najobľúbenejšie mesto? Nejlépe se vrací do Prahy, nejlíp se utíká do Barcelony, a nejkrásněji se sní o LA.
 13. Ultimátny tip na výlet? Lanovkou na Mount Jacinto, když budete v Palm Springs někdy v listopadu nebo prosinci. Budete stát nohama ve sněhu, kolem vás běhat stříbrné veverky, a vy se při tom budete koukat do rozpálené mojavské pouště a na St. Andreas. Magic!
 14. Čo je pre teba najväčší challange? Nestresovat se. Sama a z pitomostí. Mám pocit, že v důležitých momentech a při jednání s lidmi se umím chovat racionálně a s nadhledem, ale pak mě po ránu dokáže naprosto rozložit, že nemůžu najít roztok na čočky, rozlila jsem čaj nebo jsem si zabordelila oblíbený prstýnek. 
 15. Láska bez sexu alebo sex bez lásky? Láska se sexem. Obojí dohromady, ve velkých dávkách!
 16. Bez čoho kozmetického sa nepohneš? Nikdy nikam bez magické čtyřky: Černé řasenky, korektoru NARS, Ginger Flight Therapy od Aesop a něčím osvěžujícím, aktuálně je to Omorowicza Face Mist.

DOPLŇ: 

 • Sladké ako první jarní sluníčko, volné nedělní ráno a mango sticky rice z ulice v Bangkoku.
 • Nikdy som si nemyslela, že to urobím, ale skočila jsem z letadla.
 • Neviem si predstaviť život bez mých blízkých a sluníčka.
 • Verím ve šťastné náhody a dobrý humor.
 • V ideálnom svete je mnohem víc lásky a pochopení. (A opravdu nikdo nahlas nemlaská.)

Sledujte Adélku tu. a čítajte tu.

 

OTHER WOMEN'S TALES

Zuzwomen's tales1 Comment