Shopping Habits.

 

80% môjho šatníka je zo seconhandu, čo je síce pekné, ale aj tak. Áno, nakráčať do sekáča je lepšie, ako nakráčať do Zary, stále však až príliš veľa vecí, ktoré v sekáči kúpim, vôbec, ale vôbec, ani náhodou, nepotrebujem a väčšinu z toho zas predám ďalej. Na jednej strane je to skvelé, lebo čím viac vecí prejde mojim šatníkom, tým osobnejší šatník z toho potom v konečnom dôsledku je. Na tej druhej nie, lebo to všetko stojí čas a energiu. Čas, ktorý je pre mňa tak vzácny a energiu, ktorú by som mohla venovať kdekoľvek inde. 

Ja sa však naozaj snažím! Už poznám, kedy som naozaj hladná a kedy chcem jesť iba preto, že sa nudím. Za žiadnych okolností nenakupujem počas PMS (pri poslednom ošiali, kedy sa proti mne spojilo PMS a FOMO dohromady, mi doma pristáli dve veľké krabice z Manga, ktoré som hneď po vytriezvení vrátila, v kompletnom stave, naspäť) a na každý jeden kúsok sa radšej vyspím. Na niektoré kúsky sa vyspím až tak, že sa vypredajú a ja ich potom priam hystericky potrebujem, ale to je iný príbeh.

Ale aj keď sa snažím nenakupovať pochabo sebeviac, vždy mám niekde vzadu otvorené malé dvierka. Nevynosím to? Nevadí. Keď tak to predám na votoči. A vždy si to niekto kúpi. Vždy. Teda, skoro vždy. Ak náhodou nie, položím nechcené oblečenie dole k smetiaku a nových majiteľov si raz-dva nájde. Robím radosť, dobrú vec a nakupovací kolotoč sa točí odznova.

Keď si to zoberiem zo širšieho spektra, je to to isté, ako návšteva Zary. Veci, ktoré mi netreba, veci, ktoré mi doma stoja, veci, ktoré nevynosím, ani keby som sa veľmi veľmi snažila (o tom potom, že sa nesnažím), veci, veci ... Iba preto, že ich nemusel nikto nanovo vyrobiť a navrhnúť podľa najnovších trendov a nestoja ma skoro nič, neznamená, že nestoja skoro nič aj planétu.

Viem sa udržať pri kúskoch, ktoré sú na prvý pohľad iba na fotku, ktoré mi nepristanú, ani keby som schudla/pribrala 5 kíl a ktoré nie sú vo farbe, v ktorej sa cítim dobre (v staroružovej, vo fialovej, v tyrkysovej, ...), nech sú sebekrajšie! To, čo mi robí stále problémy, sú materiály. Mohér, kašmír a hodváb mi zahmlievajú rozum a otvárajú peňaženku. Prebíjajú dokonca aj body vyššie a tak mám doma hodvábny overal v sýtoružovej, ktorý je iba na fotku a kašmírový béžový rolák, v ktorom sa necítim dobre. A pravdepodobne to raz pôjde na votoč.

Do budúceho roka mám jasné ambície - postúpiť o level vyššie, ešte viac premýšľať a pokojne sa na niektoré veci ešte viac vyspať.

IMG_6976.jpg

kabát - vintage // košela - DIY // nohavice - Uniqlo // topánky - Adidas

 

OTHER LOOKS

Zuzoutfits7 Comments