DOING (ABSOLUTELY) NOTHING.

 
                                                                                                                                        fotka - Lily Pond Lane by  Beth Hoeckel

                                                                                                                                        fotka - Lily Pond Lane by Beth Hoeckel

 

Nerobiť nič. Čo to pre vás znamená? Pre mňa je to štrikovanie, čítanie alebo pozeranie seriálu. Vždy keď si naplánujem večer, kedy (ne)budem-robiť-úplne-nič, chaoticky pobieham medzi ihlicami, počítačom a knihou a neviem, čo robiť skôr, aby bol ten môj ničnerobiaci čas čo najviac efektívny. Toto nie je ničnerobenie. Ani náhodou.

Majster v ničnerobení bola naša suseda v Toskánsku, ktorá presedela skoro celý deň na malej lavičke pred domom a pozerala sa do údolia. Len tak. Sama. Sedela a hodiny pozerala. A ja som medzitým, vo vedľajšom dome, dôkladne zvažovala každú polhodinu voľna, ktorá sa mi počas tých pár dní naskytla. 

Jedna scénka bola ako vyšitá. Pri tej som si aj ja sama povedala A DOSŤ! Išli sme sa kúpať, ja som sa nejak vychystala skôr, ako sa začal zvyšok našej posádky čo i len chystať a tak som automaticky počítala s polhodinou iba pre seba. Juch! Stála som v kuchyni a zbrklo začala skackať jeden krok dopredu a druhý dozadu. Pre vysvetlenie, krok dopredu bola izba, v ktorej som mala knihu, krok dozadu bola spoločenská miestnosť, v ktorej som mala počítač. V hlave som premýšľala, ktorou ničnerobiacou aktivitou bude moja chvíľa efektívnejšia. Či mám skôr čítať alebo písať. A čo sa viac oplatí. Chápete to?

Po pár sekundách tejto maškarády som si dala výchovnú facku, zavrela za sebou dvere, posadila sa na dvor k spomínanej talianskej susede a zo všetkých síl sa snažila nič nerobiť. Nič. Dýchať, možno trošku premýšľať, ale nie veľmi, sedieť a oddychovať. 

Viem, že je bedákanie nad plnou hlavou a nad tým, že je na svete veľa vecí, ktoré chcem robiť, ideálne naraz, hádzaním hrachu o stenu. Obzvlášť takto pred Vianocami. Ale pýtam sa - čo robíte keď nič nerobíte? 

 

OTHER ON MY MIND POSTS

Zuz5 Comments