Kozmetický update.

 
                                                                     kozmetická taštička -   Vemzu

                                                                     kozmetická taštička - Vemzu

 

Pamätáte si, ako som tvrdila, že na moju pleť používam všehovšudy 3 produkty? Čiernu uhlíkovú kocku, arganový olej a kávový píling. Zle, horšie a úplne najhoršie. Teda aspoň to mi povedala moja kozmetička. Moja kozmetička, tak zvláštne to znie. Hľadala som ju naozaj dlho a to že ju konečne mám, ma veľmi teší. Chápte, ja nemám terapeutku, obvodnú lekárku, ani zubárku. Mám však ju, kozmetičku. Bola som u nej dva krát a budúci týždeň v stredu pôjdem zas. Vyhovujeme si (ona mne prístupom, povahou a cenou, ja jej už len tým, že som, že som pravidelná a platím) a máme spolu veľké plány.

O pleť som sa nikdy nejak nestarala a myslela si, že ju mám mastnú a takú, že zvládne všetko. Omyl za omylom. Mastnou som si ju robila sama a nie, neznesie všetko, čo si zaumienim. Tak školácke chyby!

V puberte nebola moja pleť žiadna hitparáda a tak si, viac ako čokoľvek iné, pamätám práve na jej čistenie. Vône, svetlo za zavretými očami, zvuky jednotlivých prístrojov a bolesť. Moja neláska ku kozmetičke by sa dala prirovnať k akéjkoľvek neláske k zubárom. Krivdy z detstva hold len ťažko zahojí profesionálnejší prístup a nové techniky. Moja pleť však už o čistenie doslova žadonila a tak som pozbierala všetku odvahu, rozhodila siete, prezistila skúsenosti a objednala sa. Známa, ktorá mi číslo dávala, tvrdila, že je návšteva u nej ozajstným relaxom a že sa vždy cíti ako znovuzrodená. Pri pohľade na jej alabastrovú pleť som si pomyslela svoje a ani náhodou tam neplánovala ísť relaxovať. Pre mňa vždy kozmetika predstavovala dve hodiny mučenia a tri dni, kedy sa pleť celá červená a zapálená "spamätávala", by som chodila najradšej kanálmi.

Ach, ako som sa len mýlila. Kozmetika nebolí. NEBOLÍ. A pleť po nej nepripomína bojové pole. Pri príjemnom čistení, čítate správne - pri príjemnom čistení sme sa nerozprávali o ničom inom, ako o mojej pleti (logicky) a o tom, ako sa o ňu starám. A niekedy vtedy som zistila, že úplne nesprávne. Moja pleť už dávno nie je mastná a problematická, ako to bolo kedysi. Je zmiešaná a veľmi citlivá. Čierna uhlíková kocka ju príliš vysušovala, arganový olej zase zaťažoval a kávovým pílingom, ktorým som si odstraňovala všetky odumreté bunky presne ako písali na obale, 3 krát za týždeň, ju len zbytočne oslabovala.

Pri odchode som musela sľúbiť, že to, čo doma mám, sa mojej pleti už nedotkne a že sa uvidíme zase o 4 týždne (s čistením pleti je to rovnako ako s periódou, aj ona potrebuje 28 dní na regeneráciu).

A nedotklo a už sa ani nedotkne. Naopak sa jej každý deň dotýka:

  • Jemné olejové mydlo z Havlíkovej apotéky
  • Krém od Dr.Haushka a ak nezabudnem, prikvapnem si do neho ešte olejček Onest
  • Pre extrémnu hydratáciu používam tri krát týždenne 100% aloe vera gél, ktorý má protizápalové účinky
  • Všetky pílingy používam už len na telo a pleť si hýčkam hydratačnou maskou od Onest

Od prvej návštevy ubehlo 7 týždňov (od druhej tri) a moja pleť vyzerá oveľa spokojnejšie. Je jasnejšia, nezačervenáva sa a malé biele bodky na brade sú skoro preč. Skoro. Hovorím, že spolu máme ešte plány.

UPDATE: Stále mi píšete o kontakt na zázračnú pani, tak teda nech sa páči - 604 387 876‬. Volá sa Jana Šantorová a má vlastné miesto v Royal Beauty & Spa (avšak ceny svoje a veľmi prívetivé).

Zuztips, hacks26 Comments