9 tipov pre vaše šťastnejšie ja (NIELEN túto jeseň)

                                                                                                                                                  obrázok -   Bando

                                                                                                                                                  obrázok - Bando

1. Pustite sa do niečoho, čo dlho odkladáte. Či už je to pečenie chleba, ten nový podcast alebo všetky diely Harryho Pottera. Veľká fajka na vašom životnom TO DO liste vás poteší, obzvlášť ak nemáte jeseň ako takú v obľube. 

2. Pretrieďte si šatník a pre lepší prehľad ho zoraďte podľa farieb. Kabáty odneste do čistiarne, nakrémujte topánky, vyhraďte to, o čom ste presvedčená, že už rozhodne nebudete nosiť a spíšte si, čo vám v šatníku chýba. Naozaj chýba. Takto napísané čierne na bielom vám ukáže, za čo peniaze utrácať rozhodne nemusíte. 

3. Naučte sa niečo nové / prihláste sa na kurz. Pavlína písala, že latina, pískanie na prsty a námornícke uzly jej urobili v živote viac služieb, ako celá jej zbierka topánok naraz a vôbec sa nečudujem. Akákoľvek vaša ďalšie dovednosť vám v budúcnosti iba pomôže a navyše, nič nemá nad večer strávený pri hrnčiarskom kruhu/s ihlicami v ruke/v kuchyni.

4. Vytvorte si rituály. Aspoň jeden. To, či už budete každú stredu sama doma a nikto iný vám v túto dobu nebude môcť ponúknuť lepší plán, vždy v utorok pôjdete na rande vonku alebo budú štvrtkové rána patriť vašim kamarátkam, je úplne jedno. Hlavne aby sa to dialo pravidelne.

5. Investujte do seba. Do dobrého krému, masky na tvár, do návštevy kozmetičky, do nového účesu, manikúry, sauny, čohokoľvek, o čom si myslíte, že vaše telo potrebuje. Neviem ako to máte vy, ale ja sa začínam vždy na zimu viac hýčkať. 

6. Buďte offline. A nie, neznamená to byť offline počas meetingov. Buďte offline v bežnom živote - večery, rána, piatky, víkendy. Minulý rok som si na pár týždňov skúsila nechytať sa telefónu medzi 22:00 a 9:00 a včera sa k tomu opäť vrátila. Nemať telefón ako prvú a poslednú vec, ktorú v ruke držíte je, neprekvapivo, veľmi oslobudzujúce. 

7. Hovorte NIE. Viac ako kedykoľvek inokedy. Telo si musí na menej slnka zvyknúť a to sa mu za plného nasadenia nepodarí. 

8. Užívajte si tmu vonku a fakt, že môžete hovoriť nie. Lebo je tma, lebo vám je zima, lebo šetríte sily, lebo sa vám proste nechce.

9. Dobre jedzte. V lete možno stačí odbiť obed zmrzlinou a na večeru si dať šalát, na zimu sa potrebujeme prirodzene obaliť a ak vaše telo po niečom túži, je to poriadny #comfyfood. Pečená zelenina, husté polievky, strukoviny, jablkové koláče a ovsené kaše. A to tri krát denne a pekne za stolom. 

 

ZuzON MY MIND1 Comment