LESS IS MORE?

Obliekanie doma vs. obliekanie na výletoch. 0:1. Doma mám toho priveľa, až príliš rozmýšľam, čo všetko budem v daný deň robiť, na čo to musí byť prispôsobené, koho stretnem a čo som mala na sebe včera. Na výletoch je to oveľa jednoduchšie. Každý deň stretnem iba Davida a ten väčšinou nevie, čo som mala oblečené pred hodinou, nie to ešte predošlý deň, každý kus oblečenia má nálepku "praktický" a hodí sa teda prakticky na všetko a nulový výber rovná sa nulovým starostiam.

A paradoxne, čím menej vecí mám, tým viac ma bavia. Pamätám sa, ako sa Paulína presťahovala s jedným kufrom do Štokholmu. V BACKu bola ešte iba na stáži, čo znamenalo žiadne peniaze a teda žiadne nákupy, a ako sa z tých pár vecí, čo jej doma viseli, tešila. To je presne ono!

Občas premýšľam ako veľmi by ma mrzelo, keby som prišla o veci, ktoré doma mám a myslím si, že veľmi nie (rozprávame sa o oblečení, na knihy nech mi nikto nesiaha!). Vždy som sa k materiálnym záležitostiam stavala s ľahkou hlavou, sú to iba veci a aj keď na ne občas miniem viac peňazí, ako by som mala (aj keď to je tiež irelevantné - koľko by som mala?), znamenajú pre mňa asi toľko, ako jeden deň na deke.

Ako to máte vy? Dôležité alebo nie? Sliepka alebo vajce?

IMG_4131.jpg

overal je z jedného random obchodu v Barcelone, šatka zo sekáča, sandále Mango a Česká síťovka

 
Zuzoutfits2 Comments