If You’re Freezing, You’re Layering Wrong.

Zima mi lezie pekne krkom. A teraz nehovorím o zime ako ročnom období. Vždy, keď klesnú teploty pod bod mrazu a mesto prestane byť vhodné na conversky, si spomeniem na všetky tie zimné fotenia v polyesterových asos šatách z novoročných výpredajov, v ktorých som sa vám musela, hneď po ich rozbalení, nutne predviesť. Alebo na časy v premočených teniskách, lebo žiadne zimné topánky neboli dostatočne cool. V dvadsiatich si ešte človek môže podobné excesy dovoliť, tak isto ako vysedávanie na kameni a celý deň v mokrých plavkách, v dvadsať-osmičke sa zamyslíte. Už to nie je, čo to bývalo. A sakra!

Nielenže pri teplotách nižších ako -10 °C prepadám značnej panike, termoprádlo už nemusí byť pekné, hlavne, že je (zimných topánok sa to týka dvojnásobne) a vrstiev mám viac ako prstov na rukách. Dnes sa už stane celkom bežne, že vyleziem von, zistím, že je chladnejšie ako som predpokladala, zaleziem naspäť a pridám ďalšiu vrstvu. Už chápete prečo na mne v zime nikdy neuvidíte krásne obtiahnutý, elegantný zimný kabát? Také sú k ničomu.

Vysoké nohavičky, body, pančušky, prípadne ďalšie pančušky, sukňa/nohavice, bavlnené tričko, tenký sveter, naň hrubý sveter, kabát, veľký šál, čapica a rukavice. A ak viem, že budem súvisle vonku dlhšie ako hodinu, termoprádlo. (Už ste videli to od Uniqlo? Funkčnosť bez loga, zázrak!)

 

Vráťme sa na začiatok - zima mi lezie pekne krkom, už sa chápeme?  Krkom mi lezie pocit chladu, ktorý som si ako mladšia užila až-až. Dnes velebím kult múdrych materiálov a vrstvenia. V našich končinách neexistuje zima, do ktorej by sa nedalo obliecť, tak ticho, vlnu a do sveta!

vlnený sveter (alá Isabel Marant) a šál - secondhand, sukňa - French Connection zo Zootu, červený kabát H&M, topánky Vagabond a taška BACK

Zuzoutfits13 Comments