Step Outside Your Comfort Zone.

Koľko krát za, dajme tomu, mesiac vykročíte zo svojej komfortnej zóny? Či už si oblečiete niečo, v čom sa necítite až tak úplne ako vy, namiesto tenisiek si obujete opätky, rozčítate knižku, z ktorej vám behá mráz po chrbte, idete na oslavu, kde poznáte akurát tak oslávenca, prihovoríte sa páru, ktorý na Staromáku márne pozerá do mapy, vysvetľujete rukami-nohami a zapodievate sa cestou, do ktorej vám vlastne nič, idete pešo namiesto električkou, odbehnete o 2 kilometre viac a tri dni si neumyjete vlasy, lebo sa vraj potom budú mastiť oveľa menej. Len to vydržať.

Až na tréningu s naozaj nekompromisným trénerom zistíte, že v skutočnosti zvládnete až o 2/3 viac ako si myslíte a veta "už nemôžem" je iba v hlave. Vaše malé ja vám zas ukáže, že obchádzať kaluže, kvôli mokrým topánkam, je úplne zbytočné. Sme rozmaznaní a svoje pohodlie si chránime ako Svätý grál. Len aby nám do neho niekto nevstúpil, len aby náhodou niekto niečo ... " Ja na bicykli nejazdím, ja nemám rád cudzích ľudí, ja nejem brokolicu, 10 hodín v aute? To určite!" Nálepky, ktorými sme sa oblepili od hora až dole a kvôli ktorým sa ochudobňujeme o strašne veľa. Tie najlepšie veci sa predsa nedejú v komfortnej zóne, ale mimo nej!

Na ľuďoch si vážim veľa vecí, jednou z nich je, keď si vedia vyhrnúť rukávy. Nie sme z porcelánu, neroztopíme sa v daždi, nemusíme spať 8 hodín a iba vo svojej posteli a to, že nám niekto naruší našu rannú rutinu? No bože!

Vo štvrtok idem vo Varšavy. Lístky som si kupovala už strašne dávno a za ultra malé peniaze, prečo boli tak lacné som zistia pri podrobnejšom skúmaní až minulý týždeň. Je za tým 12 hodín cesty. Autobusom. Nastúpim vo štvrtok poobede, vo Varšave som v piatok ráno. Doslova ako na koni. A tak začala moja vnútorná panika, premýšľanie aké pohodlné by to bolo lietadlom, koľko času by som ušetrila a že sa určite vôbec, ale vôbec, nevyspím. Hotová katastrofa. A viete čo? Vyspím a bude to super. A ak nie, aspoň si pozriem všetky časti The Night Of. )

Moja otázka ostáva -  koľko krát za mesiac vykročíte zo svojej komfortnej zóny?

šaty - Dorothy Perkins, topánky - GEOX, ponožky - Stance