Jarný detox.

Detox. Slovíčko, ktoré ma pri slove jar napadne ešte skôr ako snežienky. Očistiť sa po zime a vhupnúť do dlhších a teplejších dní ako vynovený. A detox ovocnými šťavami je iba jedna z fáz.

1. PREMAZAŤ EMAIL. Kamarátka prvého januára machrovala, že nový rok začína s nulou na účte. Emailovom. Nulou myslela nula neprečítaných emailov v schránke a ja som k nej obdivne vzhliadla. "Keď to zvládla ona, zvládnem to aj ja" povedala som si a posledné tri týždne na tom poctivo pracovala. Prelúskala sa všetkými správami, na tie, na ktoré ešte malo zmysel odpísať, odpísala, zvyšok putoval rovno do koša a je to tam. Krásna nula. Moja očista tým však neskončila. Pri premazávaní som našla alarmujúci počet newslettrov, ktoré moju schránku dennodenne zaplavovali a druhou fázou bolo odhlasovanie. Lebo ono sa to dá. A aj keď mi teraz ujdú nové rozmery krabíc, ktoré vyrába istá firma v Banskej Bystrici, s tými siedmimi newslettrami, ktoré ma naozaj zaujímajú, sa mi žije podstatne ľahšie.

2. PREČISTIŤ SI ŠATNÍK. Pri čistení emailovej schránky prejdite pozvoľna k skrini. Less is more a veci, ktoré ste za posledný rok nevytiahli ani raz (a nie je tá super košeľa po babičke, ktorá čaká na svoju príležitosť a ani šaty s "potencionálom") rovno vyraďte. Na markete, na votoči, darujte kamarátkam alebo na charitu. S prázdnou skriňou sa krajšie myslí.

3. ODNIESŤ VECI DO ČISTIARNE. Táto akcia je pre mňa niečo ako daňové priznanie alebo návšteva zubára. Nikdy sa mi do toho tak nejak nechce a to mám čistiareň rovno pred domom. Minulý týždeň  bol však plný veľkých zmien a trenčkot už visí krásne vyleštený čakajúc na svoju príležitosť.

4. DETOXDržali ste ho niekedy? Týždeň na ovocí, vode, bylinkových čajoch, ovocných šťavách, vzduchu, láske ... (doplňte čokoľvek čo nepoznám a je momentálne trendy)? Ja to mám v pláne odkedy si pamätám. Vedomie toho, že nemôžem na xy dní prijímať potravu ma však stresuje viac ako samotný proces a tak som vždy s detoxom skončila skôr ako začala. Máte nejaký humánny a overený?

5. PORIADKY VO FINANCIÁCH. Robiť si poriadky v peniazoch je často veľmi nepríjemná záležitosť. Ja osobne sa málokedy cítim nekomfortnejšie ako v sekundách keď nazerám do internetbankingu. Všetky tie plusy a mínusy, príjmy, pravidelné platby a bláznivé výdavky. A odvody a daňové priznanie. Už ho máte? 

6. PLÁNY. Vyznačte si do diára všetky výlety, víkendy v lese, návštevy kamarátov, oslavy a festivaly. Nech vám nič neunikne a nič sa hlavne neprekrýva. FoMO vás doženie. 

Tak čo, ako veľmi ste na príchod jari pripraveni?