Prihláste sa na krúžok!

Naši rodičia nás ako malých neprihlasovali na všetky možné mimoškolské aktivity len tak pre nič za nič. Okrem faktu, že z nás chceli vychovať dokonalé renesančné bytosti, sú mimoškolské (mimopracovné) aktivity zdravé. A určite to už vedecky dokázali aj vedci z cambridgeskej univerzity. Máte všetkého po krk, v noci z nedele na pondelok sa vám v hlave namiesto snov prehrávajú blížiace sa úlohy a slovíčko "overwhelmed" používate tak často, že mať menej rozumu, dáte si ho vytetovať japonskými znakmi na obľúbené miesto na tele? Prihláste sa na krúžok. Pravidelný. Fakt. Mať v živote nepracovné povinnosti, robiť niečo čo vás baví (a neživí) a učiť sa nové veci je prenáramne oslobodzujúce. 

Na tému práca, veľa práce, práce viac ako je únosné vediem s kamarátkami dlhokánske rozhovory a nechcem. Chcem sa rozprávať o Islande, o tom, že by sa mal Adam Levine rozviesť a presťahovať do Prahy a o tom, že sa mi látka rozstrapká, ak si konce dokonale neoendlujem. Otec jednej mojej kamarátky jej pri jej poslednom vyčerpanom výleve povedal: "Nechceš už pracovať? Si z toho unavená? Tak choď na materskú." Super nápad, to sa však ešte nedeje. Teória druhej je síce totálne nepraktická a obula by sa do nej nejedna samostatnejšia žena, za zmienku však stojí - Ženy by sa v práci stresovať nemali. A basta. Sme oveľa emotívnejšie ako muži, pracovné záležitosti viac prežívame, veci si berieme osobne a na to by sa mal brať ohľad. A tak sa rozhodla pracovný stres prenechať mužom a prestala sa trápiť. V pondelok ráno to navrhnem na meetingu v našom, z drvivej väčšiny ženskom, kolektíve. Tešte sa, dievčatá.

A tak mám krúžok šitia. 3 hodiny, každý utorok večer. A tam sa so mnou pani Milena rozpráva o endlovaní koľko len chcem. 

Čo pomáha na stres vám?

ZuzON MY MIND16 Comments