SPONSORED VIDEO: SANTA CLARA.

Reklamám sa väčšinou vyhýbam oblúkom a medzi filmami ich adekvátne ofrflem, tá nová Lidlu však naozaj vyšla! Myšlienka, že za vianočnou pohodou nestojí žiadny Santa Claus (v našom prípade Ježiško), ale my - ženy, ktoré pečieme, varíme, nakupujeme, po nociach balíme, zdobíme všetko naokolo, upratujeme a robíme tú pravú vianočnú atmosféru, chytil feministickú cieľovku za srdce. Kampaň je poďakovanie nám a výzva k spomaleniu.

Od mala som bola vedená k tomu, že Vianoce nie sú o strese. Ak sa nám na Štedrý deň, ako na potvoru, pokazil vysávač, tak sa nevysávalo, ak sa stromček zdobil neskoro, tak sa zdobil neskoro, okná sa umývali až na jar (ahoj mami!) a vôbec nevadilo, že mala teta suseda o tri druhy koláčov viac ako my. Doteraz si pamätám ako som v Bravo Girl! ako malá čítala príbeh jednej slečny (ehm, pravdepodobne napísaný redakciou) o tom ako sa doma naháňajú za perfektnými Vianocami a desí ma to dodnes. Vianoce, sviatky pokoja a mieru, a robiť pravý opak? Proti prírode.

Takže pokoj, ak nemáte darčeky, napíšte osobné odkazy (alebo sa zastavte tu a vybavíte všetko za pár minút), ak nemáte výzdobu, zhoďte to na minimal, viac ako tri druhy koláčov vôbec nerobia dobrotu a nenechajte sa zmiasť zažitými stereotypmi. Sú pre vás Vianoce o maslovom popcorne a čierno-bielych filmoch? Ťahá vás srdce do teplých krajín a ozdobené chcete vidieť iba tak palmy? Alebo sú pre vás Vianoce deň ako každý iný? Tak nech. Vianoce sú pre všetkých.

       This post has been sponsored by Lidl

ZuzComment