SLOW CHRISTMAS SHOPPING / PRAGUE

Po dvoch hádkach s kuriérmi, jednom balíčku vrátenom naspať do Ameriky a clu, ktoré stálo viac ako knižka samotná, velebím všetky obchod, kde stačí jediné - prísť a zaplatiť. Tieto Vianoce si idem pomalú vlnu, darčeky sa snažím buďto vyrobiť, kúpiť z druhej ruky alebo v jednom z tých férovejších obchodov. V Prahe pred Vianocami vyrástli ako huby po daždi. Tak kam na darčeky?

HNST.LY Šternberkova 12, je stelesnenie pomalého nakupovania. Všetky produkty majú svoj príbeh, všetky sa vyrábajú šetrne a s láskou k prírode. Bavil vás koncept e-shopu? Kamenný obchodík na Letnej vás bude baviť ešte viac.

PAGE FIVE Veverkova 5, je moja stará láska. Časopisy, pre ktoré tam chodím na istotu vždy keď si ich nestihnem kúpiť niekde na cestách, plagáty, ilustrácie a večná inšpirácia kníh. 

BOOK THERAPY Římská 35,  je pár týždňov otvorený obchodík s knihami, ktoré chcete mať doma. Cestovateľské biblie, kuchárske knihy, stovky strán o móde a dizajne a časopisy, ktoré som u nás ešte nestretla (napríklad poľský Usta, poznáte ho?). Malý, perfektne vyselektovaný Book Depository na Vinohradoch.

MÍŠENSKÁ 10 Míšeňská 10, je dielo Adély a Báry, určený pre všetkých milovníkov čistých línií. Okrem kamenné pôsobiska Win Win Love, tam nájdete aj ďalšie značky akými sú napríklad prírodné kozmetiky - Mylo a Onest. #stayminimal

NILA Korunní 91, je stará známa záležitosť. Tento rok však o pár m² väčšia, s oveľa väčším sortimentom a rovno s dvomi pôsobiskami. Kúsok od "hlavnej" Nily, nájdete Nila Kids. A nie, odísť s prázdnou sa nedá.

KVĚTENAMalířská 9, je všetko po čom vaše srdce túži, v prípade, že premýšľate nad výrobou domácej kozmetiky. Na prstoch jednej ruky nespočítam, koľkokrát som si povzdychla nad niečím takým - všetky suroviny pekne na jednom mieste. A nielen to! V Květene nájdete sušené bylinky na prípravu čajov a aj hotovú kozmetiku. 

ZuztipsComment