5 VYCHYTÁVOK ROKU 2016

Rekapituláciu ako takú už máme za sebou. Na rade je jediné - nekompromisné vyčíslenie plusov a mínusov materiálnych vecí a služieb, ktoré sa mi za rok 2016 priplietli do cesty. Rad bol veľký, vybrala som päť. Päť záležitostí, ktoré zaručene nezapadnú prachom minulého roku.

1. THINX

Nohavičky THINX som brala čisto ako experiment. Pri ich cene síce trošku pridrahý, ale každopádne. A musím povedať, že odkedy ich mám (čo je asi pol roka), prežijem v nich skoro celú menštruáciu. Občas siahnem po kalíšku, jeho použitie by som však spočítala na prstoch jednej ruky. Inak som sa naučila veriť nohavičkám (a to teda, že im na začiatku vôbec neveríte). Ak máte akékoľvek otázky - Ako je to možné? Že to nie je možné?!?, pozrite si malé inštruktážne video. A hlavne verte, fungujú na 110%.

2. SLANÁ OVSENÁ KAŠA

Dlhé roky bola pre mňa ovsená kaša iba jedna - s mliekom, medom a orechmi. Občas hrozienka, jablká, škorica, varená však jedine v mlieku a na sladko. S Bjukitchen prišla revolúcia. Slaná ovsená kaša, wau!

3. LIDSKÁ SÍLA

Nikdy som si nemyslela, že raz budem bohatá natoľko, aby som si platila upratovačku. A mala som pravdu a zároveň som sa mýlila. Za posledných pár rokov sa stal vzácnou komoditou čas a keď si položím na misku váh peniaze verzus čas, vyhráva čas. Čas sú dnes peniaze a keď si predstavím, že môžem, namiesto troch hodín v gumených rukaviciach, čítať/byť s Davidom/cvičiť jogu/variť/jesť koláče/piť víno (doplňte ľubovoľnú obľúbenú aktivitu) stojí mi to za každý jeden halier. Čas nájdete napríklad u Lidské Síly

4. OKRASNÁ KAPUSTA

Všimli ste si, že najkrajšie kvety sú tie, ktoré sa v kvetinárstvach pridávajú do kytíc iba ako doplnok? Možno sa na vás pani za prepážkou neveriacky pozrie, ale nedajte sa odradiť. Mojím objavom minulého roka je okrasná kapusta. 

5. NOT ANOTHER BILL

Tajné prekvapenia na pravidelnej báze? Ooo áno! Not Another Bill je revolučný nápad. Po ich predplatnom som pokukávala už dlho a deň, keď mi ponúkli tri mesiace na skúšku, bol šťastným dňom. Pri objednávaní si prejdete dotazníkom hodným akéhokoľvek pohovoru, Not Another Bill presne cielenými otázkami zistí, čo by vám urobilo najväčšiu radosť, balíček k vám priletí krásne zabalený a z každého jedného otvárania sú malé Vianoce. 

Zuz6 Comments