MY PLANT LABORATORY.

                                                                                                                      pegboard -   Mr.Wood

                                                                                                                      pegboard - Mr.Wood

Máte plný šuflík somarín, pri ktorých neviete čo s nimi? Kľúče, ktoré nemajú svoj háčik, množiacu sa záhradku, ktorú chcete mať pekne na jednom mieste (čo je môj prípad) alebo si chcete len tak, z čistej lásky k pekným veciam, rozveseliť interiér? Mám pre vás riešenie hodné akéhokoľvek teleshopingu - pegboard. Ja som našla vďaka nemu priam ideálne miesto.

Moje rastlinky, to je kategória sama o sebe. Začala som veľmi zľahka a doteraz si pamätám ako som si niesla z Prievidze autobusom do Prahy svoju prvú monsteru. Bola to zábavná cesta, to mi verte. Potom som objavila Zahradníctví Chládek a už to išlo. 

Medzi moje naobľúbenejšie patria fikusy - Ficus elastica a Ficus lyrata, Zamiokulkas, Monstera deliciosa (že to znie ako zaklínadlo?) a Tlustica alias Crassula. Vo všeobecnosti sú to rastliny, ktorým stačí dostatok svetla, pravidelný prísun vody a láska. A ak na vodu, svetlo alebo lásku občas zabudnete, vôbec to nemusí byť na škodu. Je vedecky dokázané, že ak má rastlinka občas niečoho menej, začne sa cítiť ohrozená a ešte viac ju to zocelí. Samozrejme, všetko s mierou.

Rastliny, ktoré rastú aj samé (vhodné pre začiatočníkov):

Okrem polievania, rastliny pravidelne (každé dva týždne) poprašujem a raz za dva mesiace osprchujem v sprchovom kúte. Vlhkosť, ktorá sa im vďaka tomu dostane do listov, si všimnete doslova ihneď a rásť budú ako z vody. Hnojím ich iba občas, nemám pocit, že by sa im u nás nedarilo a popravde, ak začnú rásť ešte rýchlejšie, prerastú nám cez hlavu. Máte na to iný názor? O čo rastlinky oberám? Hnojíte? Toto ma naozaj zaujíma.

 
 

Na ich nákup mám už stopku, za každú jednu novú musia ísť dve staré z domu a to nie je vôbec fér. Už zopár mesiacov rastlinky naopak množím a rozdávam naokolo. Ak by však vaše srdce po nejakej podobnej zaplesalo, vyskúšajte online bazáre, ľudia sa tam zbavujú hotových pokladov za zlomok ceny v obchodoch. Alebo mi napíšte a ja vám dám s láskou jeden odrezok. 

Zuztips5 Comments