Čo čítam #3

Minulý rok som si zaumienila viac čítať a celkom sa mi to darí. Už si sú nespomínam na obdobie, kedy som nemala niečo rozčítané. Nehovorím, že knihy hlcem rad za radom, keď však skončím s jednou, pár dní nato vyťahujem z knižnice druhú. A tak som si ich začala zapisovať do tabuľky (pre prehľad, môj aj váš).

Knihy môjho minulého leta nájdete tu, knihy, vďaka ktorým bola moja jeseň a sviatky ešte krajšie sú nižšie. 

Velký dům/ Nicole Krauss

Nicole Krauss a jej Dejiny lásky ma chytili za srdce. Prečítala som ich hneď dvakrát po sebe, odporučila ju všetkým naokolo a obdarovala nimi na Vianoce tri kamarátky. Velký dům ma dostal o niečo menej, v štyroch dejových líniách, ktoré sa prelínali celou knihou som sa miestami strácala a na záver mi ostalo viac nezodpovedaných otázok, ako by som chcela, ak sa vám však páčili Dejiny, bude sa vám aj táto. Vraj je depresívna, to je však veľmi subjektívne tvrdenie. Mne depresívna neprišla, jednej mojej kamarátke áno. Tak si ju prečítajte a dajte mi vedieť! A ja si ju pre objasnenie prečítam ešte raz. 

Klub nenapraviteľných optimistov / Jean-Michel Guenassia

Aj keď som sa tejto knihe najskôr vyhýbala (jej 576 strán nevyzerá práve vábne), dnes chcem vrátiť čas a prečítať si ju zas po prvýkrát. Jej čítanie mi trvalo predlho a nebolo to iba stranami - do postáv som sa zaľúbila a lúčenie s nimi lámalo srdce. Paríž v 60. rokoch je popisovaný očami 12-ročného chlapca. Rusi, Česi, Rumuni, Poliaci a ostatní vydedenci ich vlastných krajín a ich príbehy. A Klub nenapraviteľných optimistov, v ktorom čítajú knihy, hrajú šach, stolný futbal, veľa rozprávajú a spomínajú... 

Dvě staré ženy / V. Wallis

Túto knižku prečítate pred spaním. Aljašská legenda o dvoch starých ženách, ktoré museli opustiť kmeň a samé čelili arktickej zime, ktorú si Athabaskí Indiáni odovzdávajú z generácie na generáciu, je krásna. 

Zmrzlinová královna / Susan Jane Gilman

Niečo ako Denník americkej manželky. Americký román, ktorý sa číta až zázračne ľahko, ako kornútok zmrzliny. Doteraz neviem čo si mám myslieť o hlavnej postave, príbeh je to každopádne zaujímavý.

Slobodu bažantom / Vanda Rozenbergová

Vanda Rozenbergerová je Prievidžanka, to som si prečítať musela. Zbierka miestami boľavých poviedok s nečakaným koncom. Určite odporúčam!

Stále čo čítať mám aj vďaka vám, tak mi odporučte niečo ďalšie! ) 

ZuzBOOKS7 Comments