O ozajstných priateľoch.

Koľko máte priateľov? Nemyslím kamarátov, známych, ani váš obsiahly friend list na facebooku. Myslím skutočných priateľov. Ľudí, s ktorými ste si už niečo preskákali, už ste si ich tak nejak oťukli, viete, že im môžete veriť a obrátiť sa na nich viac menej s čímkoľvek. Keď sa rozídete máte kde bývať a ochotne vám budú nalievať vodku a podávať vreckovky až do rána, postrážia vám psa, polejú kvety a ubytujú airbnb hostí, keď sa stane niečo zlé, so všetkou láskou vás objímu, keď dobré, tak sa tešia s vami a vy viete, že to myslia úprimne, nič vám nevyčítajú, smejú sa vašim vtipom a aj keď sa stretnete po pol roku, máte pocit ako keby ste sa videli iba včera. Je to to isté. Nič sa nemení. Tak? Koľko? Ja mám takých ľudí v živote 5.  

Je to málo?

Mám veľa známych, veľa kamarátov, veľa ľudí mám rada, dokonca veľmi a volám ich "moji najobľúbenejší ľudia na planéte". Ruku do ohňa by som však za nich nedala a pochybujem, že keby išlo do tuhého, nalievali by mi vodku s takou ochotou ako Kika.

Alebo váš friend list na facebooku. Koľko máte priateľov? Ja si ten svoj čistím pravidelnejšie ako šatník a mám svoje hranice. V Prievidzi to bolo číslo 200, v Bratislave 300, v Prahe je to 400. 400 priateľov na Facebooku. Maximálne. Ani o jedného viac. Som na 383ke, takže ešte 17 nových a začnem premazávať staré neaktívne duše. Osobný profil využívam na komunikáciu a občasné stalkovanie "kto sa ako má" a celkom úprimne, viac ako 400 ľudí ma naozaj nezaujíma. 

Je jasné, že ma mrzí, keď David dostane na narodeniny 3-krát toľko narodeninových želaní ako ja a že moje správy ľuďom, ktorých nemám v priateľoch a mohla by som mať obyčajným kliknutím na add friend, padajú do zložky Others a oni si to prečítajú o týždeň, o mesiac, nikdy. Pocit, že si do svojej osobnej(šej) zóny púšťam iba ľudí, ktorých naozaj poznám, mi však za to stojí.

Tak sem s nimi. Chcem počuť čísla.

  1. Koľko máte skutočných priateľov?
  2. Koľko ľudí tvorí váš friend list na facebooku?

Outfit je tématický. Šaty som mala v sobotu na svadbe jedným z mojich najlepších kamarátov. )

dress, bag - H&M, shoes - deichmann