Ako spomaliť čas?

Cestujem rada a veľa, to ste si však všetci určite všimli. Je jasné, že potom nemám peniaze a namiesto peňaženky je to prádlový kôš, kto praská vo švíkoch, bez výletov by som sa však pravdepodobne zbláznila. Poslednú dobu ma stále častejšie prepadá panika, že svet ide až príliš rýchlo. Že je stále pondelok ráno a potom piatok večer, že hneď po Vianociach príde leto a potom zase Vianoce a že sa ani nenazdám a bude mi 40 a potom rovno 100. Pri cestovaní sa svet aspoň na chvíľku spomalí. Nezdá sa vám?

Čím sme starší, tým ide čas rýchlejšie. To je nezvratný fakt. A aj keď mi pani v autobuse tvrdila, že je niečo s vesmírom, nebude to tak celkom pravda. Čas nám ide (pri)rýchlo lebo sme dospelí a všetko sme už zažili. Deťom, ktoré sa vedia pre čokoľvek nadchnúť, pozerať sa vám užasnuto 20minút do tváre, celé hodiny na oblohu a všetko je pre nich úplne nové, neprebádané a tak skvelé,  plynie oveľa pomalšie. 

Kedy naposledy ste zažili niečo po prvý krát? Čokoľvek. Išli po prvý krát inou cestou, boli na novom, dovtedy neznámom, mieste, ochutnali iný kopček zmrzliny, spoznali niekoho nového, (nová tabuľka v Exceli sa nepočíta). Mali by ste každý deň! Na výletoch to ide jedna báseň - skoro všetko je po prvý krát, pre všeličo sa nadchnete, pozeráte ľuďom uprene do tváre, celú večnosť na oblohu a svet sa točí pomalšie. Otestované.

top - H&M, skirt - asos, bag - Matt&Nat, shoes -Vans from footshop