5 aplikácií, ktoré nutne potrebujete.

Tak schválne. Koľko appiek máte vo svojom telefóne?  Ja 16 (!). A viete si predstaviť, že by nejaká z nich prestala existovať? Jednoducho nebola? Aplikácie sú, podľa mňa, super (čo ste si mohli všimnúť už podľa počtu, ktorý vlastním). Uľahčujú nám život, triedia povinnosti, trackujú naše športové aktivity, pomáhajú, učia, bavia a my sme na ne, v istom ohľade, totálne odkázaní. Je jasné, že k životu bytostne nepotrebujem vedieť koľko kilometrov som ráno odbehla, ak sa chcem naučiť nové slovíčka, môžem si zobrať slovník a ľudia fungujú aj bez toho, aby si veci, ktoré ich zaujmú, fotili do mobilu. K roku 2015 však aplikácie jednoducho patria. Či už len obyčajný Gmail alebo Google Maps. A tie máme, myslím, všetci.

Tu je moja horúca päťka. 5 aplikácií, ktoré ma za poslednú dobu bavia zo všetkých najviac:

1. Nine. Keď sa vám niečo páči a chcete si to zapamätať, tak si to čo? V dnešnej dobe odfotíte. A s najväčšou pravdepodobnosťou stratíte niekde v záplave ďalších fotiek. Práve toto rieši aplikácia Nine. Odfotíte fotku, priradíte do kategórie - do, go, buy, listen, watch, read, note, love, make, (kategórií je 9, preto Nine), pridáte popis a máte. Dokonalý vizuálny to do list.

2. Memrise. Aplikácia, vďaka ktorej sa cudzie slovíčka učia o niečo jednoduchšie.

3. Clue. S Clue si už nemusíte robiť červené bodky v kalendári každých 28 dní. Mapuje celý váš cyklus a počíta za vás.

4. Spotify. Platiť si prémium účet sa v tomto prípade naozaj oplatí. Všetka tá obľúbená hudba offline! Spotify má najnovšie novinku a to, že sa hudba, ktorá vám hrá pri behaní, prispôsobí vášmu tempu. Ako? Takto.

5. Monument Valley. Všetky hry, či už počítačové alebo tie v telefóne, mi vždy prišli ako úplná somarina (až na Háďa, to bolo super!). Áno, správne, minulý čas. Hra Monument Valley je tak krásna (vyhrala množstvo ocenení), že ju budete chcieť hrať stále dokola. Nehovoriac o tom, že sa pri nej budete musieť občas sakra zamyslieť.

Čo vy a aplikácie? Máte niečo, čo nemám a nutne potrebujem? )

Zuztips11 Comments