Zimné (kozmetické) vychytávky

Zima. Každá minca má dve strany a to, že v zime zlyhávajú všetky kozmetické zázraky, ktoré vám počas roka bohate stačili, je tá temnejšia. Ja sa v mastičkách nejak extra nevyžívam, moja pleť aj vlasy patria k mastnejším a predstava, že si na ne v lete dávam niečo hlboko hydratačné, je viac ako nemilá. V zimných mesiacoch je to práve naopak. Záchran mám hneď niekoľko a vďaka krému Comfort on Call a telovému oleju od Clinique, oleju na vlasy a zázrakom z Havlíkovy apotéky na mňa mrazy len tak nemajú.

December som si dala ako čistiaci, poctivo minula všetky šampóny, séra a krémy, ktoré sa mi doma nahromadili a nový rok začala doslova s čistým štítom - a prírodnou kozmetikou. Minuloročný olej na vlasy som nahradila olejovou zmesou kokosového, jojobového, avokádového, mandľového a makadámiového, klasické mydlo vymenila za šetrnejší variant a na tvár začala používať  kocku z čierneho uhlia (ktorú si môžete ľahko vyrobiť podľa návodu u Adély). 

Čím sa v zimných mesiacoh chránite vy? Máte nejaké osvedčené tipy na hydratačné domáce masky? Beriem čokoľvek bez prímesy kokosového oleja.

Zuztips3 Comments