ON MY MIND / BEING.

O tom, že večne nestíhame tu už bolo. Aj povzdych že sa za 24 hodín nedá stihnúť všetko. Enjoyer to do komentáru napísala krásne: "Dievčatá moje drahé, spomaľte, užívajte života, meditujte, neponáhľajte sa toľko, lebo toto sú naše najkrajšie roky!" A mala úplnú pravdu. (Ktorú som si ja uvedomila s 5 mesačným oneskorením). Nechcem písať o tom, aby sme teraz všetci odložili svoje bočné projekty, ranné cvičenia ani večerné kurzy. Ani o tom, že sme všetci nešťastní a frustrovaní, lebo nie sme! Chcem písať o tom, aby sme tie naše skvelé životy naozaj žili a nie iba prežili. Sme ľudia, ktorí žijú budúcnosťou. Čo bude, keď bude. Kedy ste si naposledy vydýchli? A kedy ste sa naposledy z hlboka nadýchli? Kedy ste žili okamžikom a nemysleli na budúcnosť? Na to čo budete robiť cez víkend/večer/po ceste domov?

Náš život je plný TO DO listov. Tie pracovné chápem, mne osobne pomáha, keď si večer pred odchodom z práce napíšem, čo by som mala urobiť nasledujúci deň, urobiť si však TO DO list na víkend a napísať tam: beh, kino, upratať balkón a káva s kamarátkou? A byť už od rána v strese, mať budík na 8, maminu odbiť v telefóne, že teraz naozaj nemôžete hovoriť, že toho máte veľa a nestíhať? 

Bola som s Martinou na káve a tej sa počas nášho rozhovoru prehrávalo v hlave, čo urobí skôr po príchode domov (a nie že by ju to so mnou nebavilo), Lubka zabúda dýchať, Thea zhadzuje vo svojom životnom nasadení všetko naokolo a Silvi žije pol roka dopredu a čaká, že každý ďalší rok bude TÝM rokom. 

Toto video presne splnilo očakávania tvorcov, posledné dni ho je plný internet a primelo k zamysleniu nejednu z nás. 7 z 10 žien v Anglicku cíti tlak na to byť dokonalou ženou. A myslím, že to nebude Anglickom. Už chápem, prečo zarábajú koučovia života toľko peňazí. V dobe, ktorej vládne multitasking a čím viac vecí robíš, tým viac si človekom potrebujeme návody na to najzákladnejšie - na život.

ZuzON MY MIND10 Comments