HOW TO: Have a popular blog.

DSC_4840 copy copy.jpg

Otázky, čo robiť aby sa stal váš blog úspešným, plnia moju schránku stále častejšie a tak vám teda poradím. Som kamoška. (A na oplátku čakám, že mi niekto povolanejší vysvetlí ako si vo photoshope zväčšiť objem vlasov. Tak?) Posaďte sa, pero a papier do ruky a začíname. Mať blog je makačka. A začínať v dnešnej dobe, tak to musíte byť sakra dobrí! 

1. Autentickosť. Toto slovíčko sa mi dostalo pod kožu oveľa viac ako som na prvé počutie čakala. Práve autentickosť je však to, čo robí blogy úspešnými a najúspešnejšie blogy sú tie, ktoré sú čo najreálnejšie, čo najviac VY. Na nič sa nehrajte, do ničoho sa neštylizujte a hurá s kožou na trh.

2. Kvalitný (vlastný) content. A kvalita nad kvantitu! Tak za prvé - FOTKY: Nepotrebujete mať v jednom poste 12 fotiek, bohate vám stačia 3, niekedy aj iba jedna. 8 fotiek, na ktorých vyzeráte úplne rovnako, len s jemne pokrčenou nohou inak, nikoho nezaujímajú. A tak isto nekvalitné fotky fotené doma pod lampou. Denné svetlo je na nezaplatenie a ráno múdrejšie večera, takže si choďte radšej ľahnúť. A nie je to iba o foťáku, nemusíte mať super vymakanú zrkadlovku. Také Véčko to zvláda na kompakt a ako jej to ide. "Vlastný" v zátvorke znamená vlastné fotky. S obrázkami posťahovanými z pinterestu dieru do sveta neurobíte. A, prosím, photoshop!

TEXTY: Ak nechcete písať elaboráty, nepíšte, ak chcete a MÁTE O ČOM, nech sa páči. Len nech to má hlavu a pätu.)

3. Pravidelnosť. Určite si dni, kedy budete posty pridávať alebo počet postov za týždeň a dodržte to. Alebo sa aspoň snažte. Bude to dobré ako pre blog, tak aj pre váš time managment. ) Ja sa snažím držať to na trojke, 3 posty týždenne, trojka je dobrá.

4. Social Media. Bez facebooku a instagramu sa v dnešnej dobe nepohnete, tak sa pekne zoznámte, vaši noví najlepší kamaráti.

5. Gramatika!!! Naozaj. Nikoho nebaví čítať príspevky plné chýb. A pre články písané v cudzom jazyku to platí dvojnásobne. Lepší znalci jazyka ako vy si radi zgustnú na chybách, tak si dajte sakra záležať.

6. Dizajn. Chcete blogovať o makrónkoch? Nech sa páči, všetky odtiene pudrovej sú vaše. Ak chcete zasiahnuť širšie publikum, zvoľte niečo univerzálne a blogu o chlapských záležitostiach neublíži nejaká ta blondína na pravej lište. Stále však platí - JE TO VÁŠ BLOG. Bude vyzerať presne tak, ako sa to páči vám a presne také publikum zasiahnete. Keď tak však vidím niektoré blogy, musím napísať, že rada "menej je viac" je niekedy nad zlato.

7. Nesiliť! Keď je vonku -10°C, ste chorá, máte zlomenú ruku, srdce, pokazený foťák, skúškové v plnom prúde, veľa práce alebo krátko pred búrkou, proste vypnite. Bije sa tu pravidelnosť s autentickosťou a vyhráva dvojka. Blog je váš, je o vás a pre radosť. 

Tak veľa šťastia, blogerky!

 

Zuz32 Comments