moja sicilia

 

Naša Sicília bola o dobrom jedle, víne, modrej oblohe a úzkych uličkách, prvotné pečenie, pri ostatných radovánkach, nejak stratilo na dôležitosti. Bývali sme v Trapani, v malom mestečku na západnom pobreží Sicíle (na letisko Trapani lieta Ryanair za pár šupov, takže šup!), v apartmánoch Antica Corte Delle Ninfee  a to vám bola radosť. Starý kláštor prerobený na apartmány, vo dvore posedeníčko, palmy, fontánka s rybkami a to všetko hneď v centre. Ak sa dá v prípade Trapani hovoriť o nejakom centre, že áno? 

Počuli ste už o pistáciovej nutelle? Je zelená, takže logicky oveľa zdravšia ako tá naša. Na raňajky nám ju dávali do croissantov, my sme chceli aby mal croissant rozmer pizze a aby sa zastavil čas. A pistáciová nutella nebola jedinou vychytávkou. Taká údená soľ, 4 druhy paradajok v obyčajných potravinách, rybací trh a mortadella, to vám bolo niečo. 

Ak si chcete užiť podobné radovánky, na chvíľku vypnúť, poriadne sa objesť lahôdkami, opiť skvelým vínom a pri tom všetkom sa priučiť sicílskemu cukrárskemu remeslu, nech sa páči - Moja Sicília je pre vás ako stvorená.

DSC_0411 copy.jpg
DSC_8344 copy.jpg
DSC_0275 copy copy.jpg
DSC_0427 copy.jpg
DSC_8398 copy.jpg

fotky od The Hedonist Klub a Zuz Margarétky

Zuztravel4 Comments