fashion revolution day.

24. apríla minulý rok padla budova Rhana Plaza v Bangladéši, pri ktorej umrelo 1133 ľudí a ďalších 3000 bolo zranených. Pamätáte si to? Išlo o budovu, v ktorej ľudia v neľudských podmienkach vyrábali oblečenie, ktoré my dennodenne nosíme. Dennodenne v tom lepšom prípade, v horšom raz oblečieme a zahodíme. Deň pádu Rhana Plazy bol, profesionálmi z módneho priemyslu, stanovený ako Fashion Revolution Day - začiatok lepších a bezpečnejších podmienok pre pracovníkov a začiatok netoxického oblečenia na našich trhoch.

24. apríla, takže už tento štvrtok, sa ľudia z celého sveta - dizajnéri aj módne ikony, obchody z hlavných nákupných ulíc, ako aj haute couture butiky, od farmárov bavlny a továrenských pracovníkov, až po reklamných odborníkov, akademikov, média, až po každého individuálneho človeka, ktorému záleží na tom, čo nosí oblečené – spoja pre rovnakú vec.

Ak máte záujem zapojiť sa a podporiť Fashion Revolution Day, ak vás zaujíma, kde ušili vaše oblečenie, vyfoťte svoje oblečenie naruby, odfoťte ceduľku, kde je názov značky a vytvorte hashtag #insideout (#CzechRepublic alebo #SlovakRepublic) a nazdieľajte ho na sociálne siete. Opýtajte sa “Who made my clothes?“. Bola to žena, muž nebo dieťa? Ako sa volal/a, ako žije, dostal/a poriadne zaplatené? 

U nás sa do Fashion Revolution zapojili Fashion MAPCzech Labels and FriendsSlovak Fashion Council a Kontakt.

Zapojte sa aj vy - foťte, zdieľajte, tagujte, robte dobré veci! Nie je to zas také ťažké.

fash_rev_insideout3.jpg

Viac informácií nájdete tu. tu.

Zuzfashion, tips6 Comments