MY BEAUTY TIPS No 2.

Po nadmieru úspešnom článku o tom ako sa starám o svoju pleť, prichádza na rad druhá beauty záležitosť - tentokrát O VLASOCH. S mojimi vlasmi som prestala bojovať už dávno a musím ich pochváliť, už dlhšiu dobu sekajú dobrotu, neodstávajú (až tak), nelámu sa, neelektrizujú a myslím, že odrastenie ofiny im iba prospelo. O tom, že vrátiť sa k prirodzenej hnedej a dať navždy zbohom ryšavým odleskom bol dobrý nápad, ani nepolemizujem. Veď vlastne, presvedčte sa sami na ľubovoľnom poste z roku 2012 a neskôr. J

Vlasy si umývam KAŽDÝ BOŽÍ DEŇ. Keď som bola mladšia, mala som pocit, že sa mi veľmi mastia, umývala som si ich každé ráno, nejak si na to zvykla a moje vlasy tak isto. Nie je to práve najzdravšie, viem viem, snažím sa to zachrániť aspoň tým, že sa oblúkom vyhýbam všetkým elektrickým vylepšovačom - žehličku a kulmu nevlastním a použila som ich v živote asi raz. Fén mám, krásny kvietkovaný, zapínam ho však iba keď naozaj musím (mokré vlasy a vonku mráz). Zo šampónov mám najradšej GUHL. Túto značku som objavila kedysi dávno v Mníchove (u nás ich zoženiete jedine online) a odvtedy si z každého nemeckého výletu prinesiem aspoň jednu fľaštičku. Stoja priemerne 4 eurá, majú milión druhov a verte mi, moje vlasy nič lepšie ako pivový šampón na objem nezažili.

Ďalšie stálice mojej vlasovej kozmetiky sú olejček na končeky od Toni&Guy (3) a tangle teezer (4). Salt Head som našla nedávno vo Freshlabels (4). Tento sprej vytvorí perfektný surferský look a to v týchto zimných mesiacoch zaručene chcete. Nepoužívam kondicionér, všimli ste si? Na kondicionéroch nemám rada aké sú po nich moje vlasy hebké, rozlietané a nedržia tvar, takže kondicionéry NIE. Keď mám dobrú náladu a dostatok času používam 3 minútový Miracle od Aussie (5) a to teda, že to potom vždy oľutujem. Nepoužívam zmývateľné kondicionéry, zato si do vlasov všeličo rada striekam. Citrónová tráva od Aussie (6) na bežný deň a gél v spreji od Toni&Guy (7) na večer sú moje nesmrteľné combo.

A strih? Ku kaderníčke sa snažím chodiť pravidelne a teda pri každej návšteve Prievidze (keďže tam mám svoju jedinú obľúbenú), čo je raz za 2-3 mesiace. V utorok idem zas a plánujem niečo nové, kratšie, veselšie, tak sa tešte. )

Takže toľko k mojim vlasom. Aké sú vaše vychytávky?

Zuztips4 Comments