Vianoce / materiálne

Tohtoročné Vianoce budú rozdelené do štyroch častí. 1. Materiálne (ale stále super praktické a fér), 2. zážitky (a služby), 3. na dobré veci a 4. vlastnoručne vyrobené. Či to všetko stihnem je otázkou, verím však, že áno a dokonca v rozumnom časovom horizonte (do 20. decembra).

Read More
Zuz Comments
Back in the game

Verte alebo nie, na tento kabát som sa tešila v momente, keď som ho na jar niesla z čistiarne a odložila na letný spánok. Spĺňa všetko, čo od kabátu chcem - nie je mi veľký, je vlnený, je hnedý, je tenký (aj keď stále teplý), takže pod neho môžem nosiť všetky tie veľké svetre bez toho, aby som vyzerala ako v druhom trimestri, je zo sekáča a má kohúti vzor, ktorý nebol podmienkou, ale potešil!

Read More
ZuzComment
More Stripes, Please

Len jedny pásiky občas nestačia, kombinovať ich však s ďalšími môže byť ťažký oriešok. Nie však, ak sú oboje doslova identické. Červeno-modré pásikaté tričko od ArmedAngels, červeno-modrý pásikatý sveter zo sekáču. Aké naivné je dúfať v červeno-modré pásikaté nohavice? Na stupnici od jedna po desať. (Desať je najviac.)

Read More
ZuzComment
Čo čítam #10

Svet včerajška / Stefan Zweig

Svet včerajška je oficiálne prvá autobiografia, ktorú som kedy čítala. Vždy som mala totiž pocit, že autobiografie nemajú dej a že sa budem nudiť. Nič také „veľké” sa predsa v živote jedného človeka nestane. Pán Zweig ma vyviedol z omylu a pri čítaní som si musela viackrát uvedomovať, že toto sa mu NAOZAJ STALO. Jeho život - narodil sa vo Viedni ešte v časoch Habsburgovcov, zažil ako prvú, tak aj druhú svetovú vojnu …

Read More
Zuz Comments
Comfy First

Zbožňujem kombináciu hrubého svetra, ľahkých nohavíc a sandálok (o kombinácii hrubý sveter, šortky a sandále ani nehovorím). Dni, kedy sa dajú nosiť bez toho, aby som sa netúžila vyzliecť alebo nedrkotala zubami je však tak málo, že sa dajú spočítať na prstoch na rukách. Možno by stačila aj jedna ruka. Tento rok som to zvládla presne raz a ak to pôjde s naším svetom ako doteraz, jar a jeseň sa stanú dávnym pojmom a za tridsať rokov si budem, pri pohľade na túto fotku, ťukať na čelo.

Read More
ZuzoutfitsComment
TEN THINGS #79
  1. Knižná šifra je späť.

  2. A Spice Girls tiež!

  3. Olga Sushko, šéfredaktorka ukrainskej Vogue, bola dočasne odvolaná kvôli okopírovaniu článku, ktorý pre ruský Harper's Bazaar napísala v roku 2006 žurnalistka Shakrim Amirkhanova. Chjo!

Read More
Zuzten things Comment
MondayHack: 6 AM.

Viem, že by sa dal začať týždeň aj romantickejšie - dlhými raňajkami, knihou, sexom, jógou, osvedčilo sa mi však začať zhurta. Pondelkovým vstávaním o šiestej a prácou.

Read More
Zuz Comments
Vyshyvanka

Aj keď sa snažím svoj šatník pravidelne prechádzať, zvažovať každý kúsok a ne kompromisne vyraďovať veci, ktoré nie som naozaj JA (sú len moje vysnívané JA, interne tomu hovorím „Zuz v dokonalom svete by to nosila”), stále mám doma zopár vecí, ktoré mi skrini len visia a visia. Nenosím ich, tak nejak to nemám v pláne zmeniť ani v najbližšom roku a aj tak u mňa majú čestné miesto, čo je úplne proti môjmu presvedčeniu. Prečo?

Read More
Zuzoutfits Comment
Touch Your Boobs.

Ruku na srdce, ako často si kontrolujete prsia? Naozaj kontrolujete, postupne masírujete a všímate si jemné nezrovnalosti. Ja nikdy. Kontrolu pŕs som dlho brala ako súčasť gynekologického vyšetrenia, ktoré sa v mojom prípade koná vždy na jeseň. (A až tento týždeň zistila, že je to tak iba na Slovensku.) Moje prsia boli tým pádom poriadne vyšetrené raz za rok, čo je presne dvanásťkrát menej, ako by to malo byť. A to si ešte myslím, že sa o svoje telo celkom starám.

Read More
Zuz Comments
33 Days of Outfit Mirror Selfies

Po návrate zo Švédska som mala, po desiatich dňoch v tom istom oblečení, kedy som netúžila po ničom inom viac ako OBLIEKAŤ SA, výborný nápad. Odfotiť sa každý deň v zrkadle v tom, v čom idem stráviť deň. Tento pokus sľuboval, že sa vďaka nemu o sebe dozviem oveľa viac, ako len to, ako sa obliekam. A?

Read More
Zuzoutfits Comments
THE THEORY: Reality Show

Život nám hádže polená pod nohy, všetkým. Menšie aj väčšie, presne tak, ako píše Lydka: „Miestami som mala pocit, ako keby sa September na mňa pozeral a skúšal koľko toho znesiem. Ako keby som utekala vpred a on mi celý čas hádzal polená popod nohy. Niekedy len také konáriky, inokedy normálne že odrúbal Sekvoje, len aby som sa potrápila.”

Read More
ZuzON MY MIND Comment