MondayHack: Mydlo na kameni

Ja viem, že nie je nič ľahšie, ako kúpiť si nádobu s dierkami, cez ktorú pretečie voda, mydlo v nej nesedí a ktorá je presne na tento účel vyrobená. To sa však ľahko povie. Dlho sa mi žiadna mydelnička nepáčila, potom bola pridrahá, potom som ju rozbila, potom som zase žiadnu nemala, až mi raz Marika povedala, že mydlám je najlepšie na kameni. 

Read More
ZuzComment
9 tipov pre menej plastu

Nemusíte začať hneď so všetkým, každá zmena chce svoj čas. Stačí začať s niečím a veci sa, ako to už s nimi býva, na seba začnú postupne nabaľovať. Tak napríklad plastové tašky v obchodoch, zbytočnosť, keď máte svoju.

Read More
Zuz Comments
It fits!

Väčšinou nemám v šatníku veci, ktoré by mi neboli. Áno, je mi niečo veľké, ale to sa dá ľahko obhájiť oversized štýlom, malé nemám (skoro) nič. Žiadne nohavice, pri ktorých, keď ich občas zapnem, viem, že som na svojej ideálnej váhe, žiadnu sukňu, ktorú si oblečiem len po dvojdňovej hladovke, ani nostalgicky ponechávané šaty, ktoré na prsiach nezapnem, ani keby som sa rozkrájala. 

Read More
ZuzComment
Zásek: Oranžové šľapky

Občas sa mi stane, že sa na niečom zaseknem. Blbosť občas, stáva sa mi to tak často, že z toho práve vznikla nová rubrika s pracovným názvom "zásek". Nič iné neexistuje, deň bez toho nie je dňom a len matne si spomínam, čo bolo predtým. (Tma, zima a smútok.) 

Read More
Zuzoutfits Comments
#FairFriday: Jelen

Nikdy som si nemyslela, že budem dobrovoľne robiť reklamu praciemu prášku, ale je to tu. Jelen. Svoju slávu získal už za čias Rakúsko-Uhorska, kedy bolo neodmysliteľnou súčasťou gazdiniek všetkých zemí monarchie, aj mimo nej. Read More
ZuzComment
Ultra Violet and Me

Už nikdy nepoviem nikdy. Teda aspoň čo sa obliekania týka. Fialová a oranžová boli farby, ktoré by som si ešte minulý rok nikdy neobliekla. A už teraz viem, že raz budem opäť nosiť bokovky.

Read More
ZuzoutfitsComment
Guide / Myanmar

Čím sú moje zážitky krajšie, tým ťažšie sa mi o nich píše. To je hlavný dôvodov a dokonalá výhovorka na to, prečo stále nemám ukončený minuloročný Vietnam (a vlastne asi nikdy ani mať nebudem). Myanmar bol náš januárový projekt a keď sa pozerám na všetky tie fotky, vôbec neverím, že som ich fotila ja. Že som to zažila ja. Ale áno, bola som tam. Hneď na druhej strane iPhonu.

Read More
Zuz Comments
MondayHack: 1Password

Málokedy ma prepadne väčšia hrôza, ako keď si môj počítač automaticky nezapamätá nejaké heslo a ja ho tam musím napísať ručne. Z hlavy. Dlho som používala jedno heslo, také univerzálne, slovo a pár číslic a bolo jedno, či som sa prihlasovala na facebook, do internet bankingu alebo do školskej knižnice.

Read More
Zuz#MondayHackComment
No Poo (stále na začiatku)

Nikdy som nemala dobré vlasy. Mám dobré nohy a zmysel pre humor, vlasy ani náhodou. Preto som nápad s prechodom na no poo, s ktorým ide ruka v ruke pár mesiacov (naozaj) zlých vlasov, prijala relatívne ľahko.

Read More
Zuz Comments
MOJE LETO.

Po minuloročnom hektickom lete, prichádza tohtoročné kľudové. A aj keď ho nepreležím celé kdesi na pláži s rozkrojenou marhuľou na opálených stehnách, teším sa, že už je tu.

Read More
Zuz Comment
Analog

Aj keď so sebou nosím skoro na všetky výlety jednorázový foťák, stáva sa, že urobím za celý ten čas iba jednu-dve fotky. O to väčšia zábava je to pri vyvolávaní. Myanmar, Paríž, Maroko, Toskánsko a Calpe. Na tom istom filme, rad za radom.

Read More
Zuz Comments
Adiós Red Poppy!

Chcete vedieť ako vznikol názov Red Poppy Stories? Bol večer a ja som chcela silou mocou nový názov, lebo Paramore (áno, Paramore. Tak sa volal môj blog úplne na začiatku) je vraj názov kapely.

Read More
Zuz Comments