20 otázok (ktoré z nás urobia lepšieho človeka)

Nestane sa často, že by som sa posadila s perom a papierom a zamyslela sa nad tým, aká naozaj som, aká by som byť chcela a nechcela, čo ma robí (super)šťastnou alebo naopak (super)nešťastnou a kde sú moje rezervy na zlepšenie. 20 otázok od autorky Brianny Wiest, ktoré sľubovali, že zo mňa urobia lepšieho človeka, ak nad nimi naozaj poriadne popremýšľam a voľný čas, ktorý momentálne mám, ma však zlomili. Som po ich zodpovedaní lepšia? Budem, ak si ich odpovede a veci, na ktoré som pri nich prišla, budem opakovať. A veľmi odporúčam toto (dvoj)hodinové sólocvičenie každému.

Read More
ZuzComment
Mojich 6 nakupovacích zásad.

Ako som bola generáciou Spice Girls, bola som aj generáciou Kenvela a doteraz si pamätám to vnútorné tešenie, keď som prechádzala vstupnými dverami. To som mala tak 13. O desať rokov neskôr sa toho veľa nezmenilo, Kenvelo vymenili reťazce, o ktorých som mohla ako malá iba snívať (H&M, Mango, Bershka a Zara), princíp však ostal rovnaký. Haldy nového oblečenia, ktoré mi robilo radosť len pri samotnom nákupe a pár dní nato, oblečenia, ktoré stačilo zle oprať a bolo minulosťou, presvedčenie, že viac je viac a šialenstvo okolo výpredajov. 


Read More
ZuzComment
TEN THINGS #82
  1. Nový rekord je na svete. 1,5 miliónov dobrovoľníkov zasadilo za 12 hodín 66 miliónov stromov.

  2. Jedno avokádo raz-dvakrát za týždeň znamená toľko emisií ako 64 kilometrová jazda autom, energie na vykúrenie jedného priemerného bytu na dva dni a vody za 54 osem minút trvajúcich spŕch. A veľa ďalších neskutočných počtov nájdete v tejto kalkulačke. Nepozerá sa na to práve najlepšie, ale je dôležité to vedieť.

  3. Týždeň voľna pre nezadané ženy nad tridsať na to, aby si našli partnera. S týmto nápadom prišiel zábavný park v Číne, kde sa stále verí, že ženy samé a po tridsiatke sú smutné ženy.

Read More
Zuz Comments
Easy Packing for India.

Moje tohtoročné balenie prebehlo veľmi expresne, s horúčkou a viac menej len po pamäti. A keďže som aj napriek tomu zabudla len jednu jedinú vec (holiaci strojček) a zbalila si len jednu vec úplne zbytočne (overal), musím sa pochváliť.

Read More
Zuzpacking forComment
Guide / Kungsleden

Kráľovskú cestu, ako sa Kungsleden volá v našom preklade, sme mali na pláne už dlhšie, Keďže sa však treba na výlet tohto formátu pripraviť, stále sme to nechávali na “raz”. Definitívne sme sa dohodli až začiatkom minulého roka, s osem mesačným predstihom a bolo to tak akurát. Nie je to totiž, čo sa plánovania, kondičky, výbavy a peňazí týka, žiadna sranda. Ale stojí to úplne za všetko.

Read More
Zuz Comments
Hi there! ✨

Pamätáte, ako som písala o tohtoročných Vianociach a januárovom odchode ďaleko a na dlho? Tak to sa práve deje. Najbližších 5 týždňov dopĺňam sily v Indii. Prichádzam na nové myšlienky, meditujem, čítam a spím, učím sa trpezlivosti a tolerancii, snažím sa pochopiť tento svet a zároveň sa nezblázniť zo všetkých tých odpadkov naokolo. Namaste.

Read More
Zuz Comments
Rok bez full time práce (a stáleho príjmu).

Je to presne rok, čo som skončila v ZOOTe, rok, čo som získala čas na “robiť si svoje” a rok, čo som prišla o stály príjem (áno, presne dnes mi bola zaplatená posledná pravidelná faktúra). Samozrejme, nestalo sa iba to. Skrýva sa v tom veľa iného - menej peňazí a viac času na svoje veci sú však, pri vzdaní sa stáleho miesta, dva hlavné protichodné body.

Read More
TEN (POSITIVE&GREEN) THINGS #81
  1. Vo Fínsku sú reštaurácie a obchody, ktoré varia (a predávajú) výlučne z potravín, ktoré by vo veľkých supermarketoch nekompromisne vyhodili. Ročne ich tak zachránia až 500 ton.

  2. Nórsko chce ísť príkladom a v januári 2020 definitívne zakáže, ako prvá krajina na svete, palmový olej v biopalivách.

  3. Austrália obmedzila, za tri mesiace, používanie plastových tašiek až o 80%. Stačilo ich zakázať.

Read More
Zuzten things Comment
Vianoce / na dobrú vec

Za posledné roky hrania sa na Ježiška som definitívne dospela k tomu, že ak neviem, čím daného obdarovať, lepšie, ako dať niečo nechcené je nedať vôbec nič. A voľné miesto v srdci a peniaze na účte venovať radšej inde.

Read More
Zuztips Comment
19th December

Odbitím včerajšej polnoci sa mi začali Vianoce. Nech sa deje, čo sa deje, nech píše, kto píše a nech sa rúti, čo sa rúti (nič sa rútiť nebude). Tento rok bola jedna veľká horská dráha. Taká tá, čo začína pozvoľna, po ceste na vrchol zdoláte dve otočky dolu hlavou a zakončenie je pád, ktorý sa od voľného odlišuje len v tom, že ste “na trati”.

Read More
ZuzComment
Vianoce / materiálne

Tohtoročné Vianoce budú rozdelené do štyroch častí. 1. Materiálne (ale stále super praktické a fér), 2. zážitky (a služby), 3. na dobré veci a 4. vlastnoručne vyrobené. Či to všetko stihnem je otázkou, verím však, že áno a dokonca v rozumnom časovom horizonte (do 20. decembra).

Read More
Zuz Comments
Back in the game

Verte alebo nie, na tento kabát som sa tešila v momente, keď som ho na jar niesla z čistiarne a odložila na letný spánok. Spĺňa všetko, čo od kabátu chcem - nie je mi veľký, je vlnený, je hnedý, je tenký (aj keď stále teplý), takže pod neho môžem nosiť všetky tie veľké svetre bez toho, aby som vyzerala ako v druhom trimestri, je zo sekáča a má kohúti vzor, ktorý nebol podmienkou, ale potešil!

Read More
ZuzComment
More Stripes, Please

Len jedny pásiky občas nestačia, kombinovať ich však s ďalšími môže byť ťažký oriešok. Nie však, ak sú oboje doslova identické. Červeno-modré pásikaté tričko od ArmedAngels, červeno-modrý pásikatý sveter zo sekáču. Aké naivné je dúfať v červeno-modré pásikaté nohavice? Na stupnici od jedna po desať. (Desať je najviac.)

Read More
ZuzComment
Čo čítam #10

Svet včerajška / Stefan Zweig

Svet včerajška je oficiálne prvá autobiografia, ktorú som kedy čítala. Vždy som mala totiž pocit, že autobiografie nemajú dej a že sa budem nudiť. Nič také „veľké” sa predsa v živote jedného človeka nestane. Pán Zweig ma vyviedol z omylu a pri čítaní som si musela viackrát uvedomovať, že toto sa mu NAOZAJ STALO. Jeho život - narodil sa vo Viedni ešte v časoch Habsburgovcov, zažil ako prvú, tak aj druhú svetovú vojnu …

Read More
Zuz Comments